Чого чекати?
Держрегулювання виробництва спирту, протидія інформаційній війні, відновлення банківської системи на Донбасі, законопроект щодо реклами електронних сигарет і рідин – які тільки теми не знайдеш у списку запропонованих на поточний рік для розгляду в Парламенті. Можливо, як раз, усі, окрім вкрай важливих для українців? Принаймні, так вважають десятки нардепів. Подробиці дізнавалися Знай.ua.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися
Зала "розкололася": зниження ціни на газ відклали до липня
Незважаючи на оптимістичну і ґрунтовну промову Голови ВРУ Дмитра Разумкова під час урочистого відкриття П'ятої сесії, думки представників кількох депутатських фракцій та груп не співпали з позитивним настроєм керівництва Парламенту.
"Ми готові підтримувати всі важливі законопроекти, на які чекають люди. Це, в першу чергу, тарифи на житлово-комунальні послуги, підтримка малого і середнього бізнесу, які знаходяться у важкій ситуації, у зв'язку з карантином. Готові підтримати те, що важливо для об'єднаних територіальних громад, тому що ми доволі часто перекладаємо на них максимальну кількість фінансових навантажень. За цей Проект Постанови ми голосувати не будем", - зазначає голова депутатської групи "Довіра", Член Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Олег Кулініч.
"Фракція "Батьківщина" уважно розглянула Проект Постанови про те, що пропонується на цій сесії розглянути у Верховній Раді. Ми не будемо голосувати. З якою метою українці обирають Парламент? Мабуть, для того, аби вирішувати ті питання, які турбують сьогодні кожну країну. Ви подивіться порядок денний на сьогодні, на завтра на четвер – чи є там хоч одне питання реальне, що потрібно вирішити сьогодні для людей?", - відзначає перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань бюджету Іван Крулько.
Як наголосив Іван Крулько, натомість, до загального списку питань не був включений один із "гарячих" законопроектів щодо зниження ціни на газ для населення – його відтермінували, щонайменше, до липня 2021 року.
Та, незважаючи на 56 голосів "Проти", 57 нардепів, що утримались від голосування, рішення все ж було прийняте. Кількістю у 234 голоси "За" Проект Постанови № 4690 був затверджений в цілому.
77 сторінок пропозицій – що розглядатимуть?
Загалом, перелік законопроектів, запланованих на розгляд П'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання включає в себе сотні законопроектів – а це 77 сторінок формату А4.
Переважну більшість з них складають пропозиції, подані депутатським корпусом. Але є внесені Урядом та президентом України.
Одним з найважливіших є саме "президентський" Проект Закону № 1017 про внесення змін до статей 76 та 77 Конституції України щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради України та закріплення пропорційної виборчої системи.
У разі прийняття даного законопроекту кількість парламентарів буде скорочено на третину – з 450 до 300 народних депутатів.
До речі, документ був створений ще за часів роботи Андрія Богдана на посаді керівника Офісу Президента. А саме – від 29 серпня 2019 року.
Захист ЗМІ: введуть штрафи та арешт
Щороку з приводу нападу на журналістів або перешкоджанню діяльності представників ЗМІ заводяться сотні справ. Щоправда, частина з них так і залишається "на дні", а у більшості випадків передбачене покарання було настільки мізерним, що викликало, здебільшого, лише саркастичну посмішку.
Є сподівання, що поданий на розгляд у першому півріччі 2021 року законопроект № 3633 суттєво зменшить цю статистику.
"Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів" був прийнятий в першому читанні у листопаді 2020 року. Тоді "за" проголосували 311 парламентарів.
ПІСЛЯ затвердження законопроекту № 3633 в цілому має суттєво змінитися перелік покарань ст. 171 ККУ "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів".
П.1 "Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв'язку із своєю професійною діяльністю, незаконна відмова у доступі журналіста до інформації, незаконна заборона висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб'єкта владних повноважень, а так само будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності" карається:
– штрафом від 8500 до 17 000 грн або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 3 років.
П. 2 "Вплив у будь-якій формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов'язків або переслідування журналіста у зв'язку з його законною професійною діяльністю" караються:
– штрафом від 17000 до 34 000 грн або арештом на строк до 6 місяців, або обмеженням волі на строк до 4 років.
П. 3 "Дії, передбачені частиною другою цієї статті, якщо вони були вчинені службовою особою з використанням свого службового становища або за попередньою змовою групою осіб" караються:
– штрафом від 34000 до 51000 або обмеженням волі на строк до 5 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років або без такого.
Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.