В Парламенті розповіли де правда, а де – "міф"

Впродовж останнього тижня у соцмережах тривало напружене обговорення освітньої топ-теми – закриття старших класів. Молоді батьки здійняли галас з приводу потенційних наслідків "платного навчання", "проживання у гуртожитках" та "проблем зі вступом до ліцеїв". Що, насправді, відбудеться в освітній галузі для старшокласників та коли саме, дізнавалися Знай.ua.

Профільна школа, старші класи - скріншот
Профільна школа, старші класи - скріншот

Закриття старших класів не планується – з'явиться профільна альтернатива

Деталі цього питання розповіла Секретар профільного Комітету ВРУ. Як виявилося, батьки даремно переживали.

"Я хочу заспокоїти: ніякого закриття шкіл, 10 та 11 класів не планується. Ні в цьому році, ні в будь-якому іншому не планується закриття шкіл, щоб діти не могли піти у 10 та 11 клас", - повідомила в ході брифінгу Секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.

Наталія Піпа - фото з Фейсбук (Н.Піпа)
Наталія Піпа - фото з Фейсбук (Н.Піпа)

Популярні новини зараз
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Заплатять усі, але один раз: чому українцям почали надсилати додаткові квитанції на газ Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Секретар профільного Комітету розповіла про те, що ж, насправді, відбувається.

"У 2027 році, згідно реформи Нової української школи, наші школярі зможуть вчитися в 10-11-12 класі в профільних школах, які іншими словами називають ліцеї. Це робиться для того, щоб підняти конкурентоспроможність наших випускників – щоб вступити до закладу вищої освіти, тобто здати ЗНО, можна було, готуючись в ліцеї, а не наймаючи репетиторів. Друге – це щоб випускники реально мали бажання бути на уроках", - зазначає Наталія Піпа.

Верховна Рада - фото ВРУ
Верховна Рада - фото ВРУ

Що зміниться: нові уроки та модернізація

У школах профільного навчання зменшиться кількість предметів.

"Замість 17-20 предметів, які зараз вивчають випускники, планується близько 12. При цьому, 50 % з них – це будуть обов'язкові предмети, 30 % згідно профілю і 20 % на власний вибір. Такий є задум профільної школи. Такими мають стати ліцеї, де в кожному буде по 5-6 профілів", - підкреслює народний депутат України Наталія Піпа.

Наталія Піпа - фото з Фейсбук (Н.Піпа)
Наталія Піпа - фото з Фейсбук (Н.Піпа)

Як відзначила нардеп, ліцеї будуть професійного спрямування.

"Можна буде навіть отримати кваліфікацію – це на базі училищ. І будуть також 10-11-12 класи академічного спрямування – коли будуть готуватися до закладів вищої освіти. В цьому є основна ідея реформування. Єдині труднощі, які ми маємо зараз – це те, що МОН невчасно готує ці зміни, які би вже мали бути. Яка саме школа буде мати в своєму складі початкову і середню, а яка стане ліцеєм – поки немає жодного плану", - відзначає Секретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій.

Цілком можливо, що ця затримка пов'язана із нещодавньою гарячою новиною про відкриття справи щодо факту можливого "кнопкодавства" в момент голосування за новоспеченого міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Сергій Шкарлет
Сергій Шкарлет / Фото: Фейсбук

Саме після цього грудневого призначення голова ВРУ Дмитро Разумков, на вимогу чималої кількості нардепів, зібрав невідкладне засідання – причиною тому стала колективна скарга нардепів на "кнопкодавство".

Призначення Сергія Шкарлета, протести - фото Радіо Свобода
Призначення Сергія Шкарлета, протести - фото Радіо Свобода

В результаті, як повідомив Дмитро Разумков, для парламентарів буде розроблено новий список "санкцій", а зал Парламенту обладнають додатковими відеокамерами.

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.