Чим займеться Парламент вже найближчим часом?

Боротьба з кнопкодавством, розвиток демократії і удосконалення питання вакцинації – ось кілька з основних напрямків роботи П'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання. Про це стало відомо в ході засідання Погоджувальної ради Парламенту, що відбулося в перший день лютого. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Верховна Рада - фото rada.gov.ua
Верховна Рада - фото rada.gov.ua

Вакцинація і подолання "антирекорду" бідності

Як відзначив Перший заступник Голови Парламенту Руслан Стефанчук, у 2021 році нардепи продовжать роботу над формуванням великого блоку законів, що стосуються прямої демократії.

"Буквально вже цього або, максимум, наступного тижня ми зберемо засідання робочої групи з народовладдя, де буде презентуватися перший проект Закону про місцеві референдуми. Також ми провели перше велике засідання з рекваліфікації Цивільного законодавства – це було зібрання парламентарів, райрад разом з академіками і науковцями. Ми дійшли до тих напрямків, по яких ми плануємо рекваліфікувати не політичні питання, а питання регламентації життя на щодення для громадян України", - зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

Верховна Рада, Руслан Стефанчук - фото Знай.ua
Верховна Рада, Руслан Стефанчук - фото Знай.ua

Популярні новини зараз
Вже з заморозками: прогноз погоди на жовтень Таргани більше до вас не сунуться: 3 способи назавжди позбавитися проблеми Українці скаржаться на двозонні лічильники: замість обіцяної економії – одні витрати Пенсійний фонд звернувся до українців: цей важливий нюанс має знати кожен
Показати ще

В свою чергу, заступниця Голови ВРУ Олена Кондратюк закцентувала увагу на жалюгідному положенні українського народу і що саме на цій темі парламентарі мають результативно працювати у 2021 році.

"В Україні зростає бідність, а коронакриза лише погіршила становище людей. За даними міжнародних інституцій, у 2020 році рівень бідності в Україні зріс до 50 %, а за межею бідності живе близько 19 мільйонів українців…", - повідомила в ході засідання Ольга Кондратюк.

Віцеспікер Верховної Ради наголосила також і на важливості удосконалення питань вакцинації та швидкому постачанні якісної вакцини.

вакцинація, фото:mishka.travel
вакцинація, фото:mishka.travel

Референдуми: перший – про Схід та Крим?

Голова ж Парламенту Дмитро Разумков прокоментував пропозицію першого президента України Леоніда Кравчука щодо тимчасово окупованої території.

"Мова йшла про те, щоб визначити, що це – територія України, і вона є цілісною, неподільною. При всій повазі до Леоніда Макаровича, я не думаю, що треба проводити з цього питання референдум. Я думаю, що всі і так розуміють, що і територія тимчасово окупованого Криму, і частини областей на Сході нашої держави є на 100 % територія України і, рано чи пізно, вона повернеться. Нам є куди витрачати кошти – є інші питання, які можуть бути розглянуті на загальнонаціональному референдумі", - повідомив в ході брифінгу Дмитро Разумков.

українські військові на Донбасі, фото: штаб ООС
українські військові на Донбасі, фото: штаб ООС

Боротьба з кнопкодавством: камери і нова система голосування

Наслідки скандального голосування за призначення нинішнього міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, що відбулося 1,5 місяці тому, схоже, тільки починаються.

Призначення Сергія Шкарлета, протести - фото Радіо Свобода
Призначення Сергія Шкарлета, протести - фото Радіо Свобода

Кілька тижнів тому Генпрокуратура відкрила справу щодо факту можливого кнопкодавства під час обрання міністра. Відповідні зміни настають і у Верховній Раді.

"Ми вже відключили зайві місця народних депутатів, які були нічийними і знаходилися під балконом. Зараз ми працюємо над тим, щоб закріпити картку для голосувань за конкретним місцем. На жаль, ми не можемо визначити, де голосувала картка - це технічно неможливо. Також додатково будуть встановлені ще 4 камери в сесійній залі, вони допоможуть фіксувати явища можливого кнопкодавства. Нам необхідно буде переходити на нову систему "Рада" – ми шукаємо найбільш дешевий варіант", - підкреслив Голова ВРУ Дмитро Разумков.

Верховна рада - фото з сайту ВРУ
Верховна рада - фото з сайту ВРУ

Загалом же, графік роботи парламентарів на найближчі 3 місяці виглядатиме так:

Графік роботи Парламенту - скріншот
Графік роботи Парламенту - скріншот

Тож про подальший розвиток подій читайте на порталі Знай.ua.

Також Знай.ua писав, що у Мінсоцполітики озвучили нові суми надбавок для пенсій – хто отримає додаткові сотні гривень.