Важливу тему обговорили на пленарному засіданні

Одразу після Дня народження президента Володимира Зеленського в Парламенті стартував перший пленарний тиждень 2021 року – а саме о 10.00 26 січня. Розпочався він з виступу прем'єр-міністра України, який відвідав сесійну залу з важливим для тисяч українців звітом. Та, схоже, видихнути з полегшенням суспільство зможе ще не скоро. Подробиці дізнавалися Знай.ua.

Денис Шмигаль - фото Знай.ua
Денис Шмигаль - фото Знай.ua

Старт – в лютому

Розпочалася промова прем'єр-міністра одразу з довгоочікуваних цифр. Та, судячи з озвученої інформації, масштабна вакцинація, яку ми бачимо в європейських країнах, відтерміновується ще на невизначений строк.

"Імунізація населення безпечною та ефективною вакциною проти коронавірусної хвороби є найважливішим компонентом стратегії Уряду у подоланні COVID-19. Уряд має чіткий план з проведення вакцинації, законтрактував необхідну кількість вакцин, які потрібні для того, щоб всі бажаючі цього року отримали цю змогу", - зазначає Денис Шмигаль.

Створена логістична інфраструктура передбачає початок вакцинацію вже в лютому.

Популярні новини зараз
Труби наші, а за доставку платимо: українцям озвучили нові правила щодо оплати газу Супермаркети влаштували ціновий "шторм": українцям показали вартість молока, вершкового масла, сметани та сиру Як у супермаркетах порушують права: що заборонено робити касирам Японець-волонтер поскаржився на повний ігнор чиновників: хотів відкрити безкоштовну кав'ярню, а його відшили
Показати ще

"Карта вакцинації включає в себе 5 етапів. В рамках 1-го етапу планується вакцинувати 367 тисяч людей. В рамках 2-го етапу в рамках охоплення щеплення – 2 млн 540 тис людей. 3 етап планує охопити понад 7, 2 млн людей", - відзначає прем'єр.

Денис Шмигаль і Валдіс Домбровскіс, фото: twitter.com/Denys_Shmyhal
Денис Шмигаль і Валдіс Домбровскіс, фото: twitter.com/Denys_Shmyhal

Озвучені етапи передбачають наступні категорії:

1 етап

-медичні працівники, включаючи осіб, які беруть безпосередню участь у заходах протидії COVID-19

-люди в будинках для людей похилого віку

-військовослужбовці, які знаходяться на передовій

2 етап

-працівники соціальної сфери

-люди, віком за 80 років

-інші медичні працівники

3 етап

-працівники критично важливих структур держбезпеки: ДСНС, поліція, СБУ

-вчителі та ін.

Вчителька, фото Телеграф
Вчителька, фото Телеграф

4 етап

-люди, віком від 60 до 64 років

-дорослі із супутніми захворюваннями та ін.

5 етап

-інші категорії населення, що не входять до груп із підвищеним ризиком.

карантин в Україні, фото unian
карантин в Україні, фото unian

Звідки вакцина і які строки?

Та друга частина промови вже не була такою оптимістичною. Ті, хто мріяв про загальноукраїнські масштаби вакцинації вже в цьому році, можуть про це забути.

"Загальна мета дорожньої карти – охоплення, щонайменше, 50 % населення до кінця 2022 року", - повідомив прем'єр-міністр України.

Кілька слів сказав він і стосовно джерел привезеної вакцини.

Вакцина від коронавірусу, фото Слово i Діло
Вакцина від коронавірусу, фото Слово i Діло

"Це – глобальна ініціатива COVAX, в рамках якої ми очікуємо поставки від 8 до 16 млн доз протягом цього року. Україна вже подала всі необхідні документи. До 1 лютого очікуємо рішення COVAX і, в разі позитивного висновку, отримаємо в лютому від 100 до 200 тисяч Pfizer и BioNTech", - відзначає Денис Шмигаль.

За словами прем'єра, 30 грудня Україна уклала договір на закупівлю вакцин від компанії Sinovac Biotech: сума контакту 964 млн грн, а кількість вакцин – 1 млн 913 тис доз.

Перша партія очікується орієнтовно через 3 тижні у кількості всього 700 тисяч доз.