Російська ракетна та дронова атака, завдана 22 березня, залишила серйозні наслідки для енергетичної системи України.

Генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко в ефірі національного телемарафону попередив українців про можливий дефіцит електроенергії цього літа через пошкодження, отримані безліччю об'єктів генерації.

Відновлення енергосистеми. Фото: скрін youtube
Відновлення енергосистеми. Фото: скрін youtube

"Уражені кілька типів потужностей, що генерують, велика кількість ТЕЦ, об'єкт гідрогенерації. Також росіяни багато разів потрапили до мережних вузлів «Укренерго», трансформаторів тощо. Ця атака одночасно руйнує можливість наших систем передавати електроенергію та зменшує можливості її генерації", – сказав Коваленко.

За його словами, пошкодження дуже серйозні і відновлення може зайняти місяці і більше. Масована атака росії завдала особливо важких ударів у Харкові, де майже всі об'єкти магістрального рівня, які живили місто, були знищені.

Популярні новини зараз
З 1 січня почне діяти новий законопроєкт: наскільки він засмутить водіїв Обережно – це струм: українців попередили, що заборонено підключати до генераторів Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Оштрафують навіть тих, хто вже оновив дані – кого повторно чекають в ТЦК
Показати ще

Відновлення енергосистеми. Фото: скрін youtube
Відновлення енергосистеми. Фото: скрін youtube

Володимир Кудрицький, голова правління "Укренерго", висловив сподівання, що ситуація покращиться в обласному центрі наприкінці поточного чи на початку наступного тижня.

Цей удар по ДніпроГЕС, теплових станціях та магістральних підстанціях описується як найпотужніша атака на енергосистему України. Відновлення вимагає величезних зусиль, але енергетики країни спрямовані на відновлення та забезпечення енергопостачання населенню.

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що українці пообіцяли підняти тарифи на світ: люди вимагають відповідей

Вам буде цікаво дізнатися про зміну ціни на електроенергію: у НКРЕКУ зробили заяву для споживачів