Цікавий факт: інформація про час, який ракеті "Циркон" потрібна для досягнення українських міст, не відповідає дійсності. Після невдалої атаки на Київ з використанням ракети "Циркон" у мережі з'явилися розрахунки часу польоту, але вони далекі від реальності.

У розрахунках часто згадується швидкість "Циркона" - 9000 км/год, яка була отримана з джерел, що підтверджують гіперзвукові можливості ракети.

Ракета "Циркон" / фото: скріншот Youtube
Ракета "Циркон" / фото: скріншот Youtube

Однак ці дані відносяться до короткочасної швидкості, яка досягається під час пікірування до мети. На основному маршовому ділянці швидкість знижується до 5,5 Маха, що відповідає швидкості 5973 км/год на висоті 30 км.

До того ж час польоту розраховується не просто по прямій лінії від місця запуску до мети. Ракета спочатку піднімається на висоту, потім розганяється та знижується перед попаданням. Це означає, що реальний час польоту може бути довшим, ніж пряма відстань між точками.

Популярні новини зараз
Обережно – це струм: українців попередили, що заборонено підключати до генераторів Добровільний візит до ТЦК може не врятувати від штрафу: і троє дітей не допомогло Боржникам виплатять допомогу, щоб розрахуватись за комунальні послуги: кому випаде унікальний шанс В Україні очікують гіперінфляцію: чи варто скуповувати валюту до підвищення податків
Показати ще

Ракета "Циркон" / фото: скріншот Youtube
Ракета "Циркон" / фото: скріншот Youtube

Точний час польоту залежить від багатьох факторів, у тому числі параметри ракети, її траєкторію та висоту польоту. Тому точно передбачити час прибуття "Циркона" до українських міст практично неможливо.

Однак важливішим є те, як швидко виявиться запуск ракети і чи буде дано попередження про загрозу. Це означає, що у громадян залишається дуже мало часу на пошук укриття.

Раніше ми писали про те, коли Україна отримає перші F-16

Крім того, Знай.ua повідомляв, що Волині росіянин, який воював за Україну, жив у машині: "Йому рекомендують поїхати..."