На початку 2024 року українська влада приступила до будівництва оборонних споруд уздовж кордону з Росією та Білорусією. Це рішення здавалося зрозумілим з огляду на поточну ситуацію в регіоні. Однак нові роботи оголили стару проблему – присутність приватних земель уздовж кордону.

Упродовж багатьох років чиновники обіцяли вирішити це питання, але територія прикордоння досі не належить державі.

Ситуація ускладнилася після вторгнення Росії, коли проблема "приватного кордону" стала знову актуальною.

український кордон
український кордон

Про це розповіли у ВВС.

Популярні новини зараз
На Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів "Судний день" буде вже у серпні 2024 року: що значить дата "трьох вісімок" і як її пережити Як уникнути арешту майна: чому переписка на родичів може виявитися поганим варіантом Коли бронювання вже не врятує: чому чоловіків можуть забрати до війська
Показати ще

У березні цього року власники земельної ділянки на Рівненщині виступили проти будівництва фортифікацій та погрожували стати "живим щитом". Ця сутичка показала, що проблема "приватного кордону" може перешкоджати забезпеченню національної безпеки.

Сухопутний кордон України має загальну довжину понад 5000 кілометрів, і значна частина цієї території знаходиться у приватних руках.

Однією з головних проблем наявності "приватної" території є та, що багато власників землі використовують її не для сільського господарства, а для нелегальної діяльності, такої як контрабанда та нелегальна міграція.

Путін нагнав під український кордон свої війська
Путін нагнав під український кордон свої війська

На початку 2024 року Україна зіткнулася із серйозною проблемою облаштування кордону. За даними Державної прикордонної служби, потрібно було відвести понад 23 тисячі гектарів землі для будівництва оборонних споруд. Але досі виконано було лише 25% цієї роботи.

Депутат "Європейської солідарності" Ірина Фріз заявила про те, що відсутність оборонних споруд на кордоні створює загрозу національній безпеці. Вона закликала владу рішуче діяти у цьому питанні.

Опозиція стверджує, що уряд нехтував облаштуванням кордону, що стало однією з причин проблеми. Однак влада має законні інструменти для вирішення цієї проблеми. Залишається лише питання про їхню політичну волю.