В Україні оголосили загальну мобілізацію ще з початку війни, тому масова роздача повісток також практикується.

У законах описуються норми проведення цієї процедури, а адвокати регулярно діляться цінними рекомендаціями з українцями.

Видача повістки, фото: Telegram
Видача повістки, фото: Telegram

Адвокат Артем Крикун-Труш повідомив, що військовозобов'язаним українцям не варто відмовлятися від вручення повістки. Це стосується тих випадків, коли людині видали її за місцем проживання. Наприклад, коли йому довелося виїхати на короткий термін з тих чи інших причин до іншої області, а на блокпосту його викликали до місцевого військкомату.

У такій ситуації працівники цього військкомату мають скласти акт відмови, оскільки військовозобов'язаний не змінював місця проживання.

Популярні новини зараз
Українцям будуть по-новому вручати повістки: все зміниться з 16 липня Майже на 60% більше: тарифи на вивіз сміття перевищили межу розумного Такого в Україні ще не було: долар "підскочив" до максимальної позначки Звички доведеться міняти: Нацбанк оголосив про великі зміни
Показати ще

Вручення повістки, скріншот із відео
Вручення повістки, скріншот із відео

Також українцям варто стежити за тим, щоб процедура вручення порядку денного проходила за всіма нормами закону. Є кілька умов, за яких можна відмовитися від запрошення у військкомат – якщо його вручають невстановлені чи неуповноважені особи, порушили порядок вручення або повістку виписано на іншу людину.

Військкомат, скрін: YouTube
Військкомат, скрін: YouTube

Нагадаємо, скільки українців потрібне на фронті: Сирський назвав цифру.

Раніше ми повідомляли, що можуть роздати повістки навіть захищеним категорія: що треба знати.