В умовах війни в Європейському союзі, що почалася, кількість дітей, змушених залишити українські сім'ї, зростає з кожним днем. Про це повідомив Дмитро Лубинець, уповноважений Верховної Ради з прав людини.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ даний час ведеться робота з 176 звернень, пов'язаних із цією проблемою. Головні причини втручання соціальних служб - це відсутність документів у батьків, або недбале виконання ними батьківських обов'язків.
Згідно з українським законодавством, негідне виховання дітей може бути виражене у різних формах, включаючи підвищення голосу, фізичне насильство, бездоглядність чи агресивну поведінку дітей, а також невідвідування школи.
Окрему проблему становлять українські діти, які опинилися поза батьківщиною.
Національна сервісна соціальна служба зазначає, що торік із сімей за кордоном було вилучено 255 українських дітей. Найбільш складна ситуація складається в Німеччині, де зафіксовано 71 випадок вилучення. За кількістю випадків йдуть Польща (33), Італія (25), Чехія (24) та Швеція (17).
Серед біженців з України зараз є актуальною і проблема адаптації українських дітей в інших країнах.
Так, в Естонії з осені почнеться перехід естонською мовою навчання в школах, де раніше використовувалася російська. Це стосується й українських дітей, які відвідують школу Rägu у Таллінні, яку було створено спеціально для них.
Усі першокласники та учні четвертих класів мають розпочати навчання естонською мовою. Зроблено буде виняток навіть для українських біженців.
Раніше ми писали про те, що у українців у Німеччині чекають штрафи у 600 євро, якщо вони не зможуть помістити "це" у ліву долоню.
Крім того, Знай.ua повідомляв, на переселенців чекають серйозні зміни: у Кабміні пояснили, в чому справа і чому це "добре"