Milbenkäse - відомий як унікальний козячий сир, який дозріває у дерев'яних скринях, заповнених мільйонами мікроскопічних сирних кліщів. Саме ці кліщі та їх травні ферменти дарують сиру той неповторний смак - трохи горіховий з легкою цитрусовою ноткою, хоча й аміачний запах може відлякати непідготовленого поцинуновувача.

Ця традиція виробництва сиру має давнє коріння, ведучи свою історію від Середньовіччя в регіонах Саксонія-Ангальт і Тюрінгія в Німеччині. Проте, до 1970 року, знання про виробництво цього сиру майже зникло, поки одна літня жінка в селі Вюрхвіц не передала свої унікальні знання місцевому вчителю, який відродив виробництво сиру разом із партнером.

Сир з пліснявою, фото з youTube
Сир з пліснявою, фото з youTube

Сьогодні цей сир виробляється тільки у Вюрхвіці. Процес створення Milbenkäse починається з приправлення кульок творогу сіллю, кмином і бузиною, після чого їх залишають у дерев'яних скринях під шаром живих кліщів на термін від трьох місяців до року.

Ферменти, що виділяються кліщами, сприяють дозріванню сиру, надаючи йому горіхового смаку з легкою цитрусовою ноткою, попри його сильний аміачний запах.

Популярні новини зараз
Графіки відключень стануть жорсткішими – до чого готуватися українцям "Судний день" буде вже у серпні 2024 року: що значить дата "трьох вісімок" і як її пережити Газові прилади доведеться відключити: "Газмережі" застерегли кожного споживача Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90%
Показати ще

Сир з пліснявою, фото з youTube
Сир з пліснявою, фото з youTube

Корку сиру теж теба їсти. Вона може змінювати колір від жовтого до чорного залежно від тривалості витримки.

Хоча Milbenkäse цінується за його корисні властивості для травлення та здатність знижувати алергічні реакції, існують застереження щодо можливих алергічних реакцій від великої кількості кліщів.

Також споживання сиру з живими кліщами може викликати дискомфорт у деяких людей. Виробництво сиру з використанням кліщів викликало дискусії в Німеччині та поставило продукт у юридично неоднозначне положення, оскільки за законами ЄС продаж продуктів з живими організмами дозволений тільки за певних умов.

Сир з пліснявою, фото з youTube
Сир з пліснявою, фото з youTube

Внаслідок цього, виробництво Milbenkäse можливе тільки з спеціальним дозволом від органів контролю за безпекою харчових продуктів.

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, якщо з пліснявою - не означає, що поганий: чим корисні такі сири і чому потрібно їх регулярно їсти

Також, Знай.ua писав про чи можна з'їсти продукт із пліснявою, якщо це не сир: не пощастить – буде діарея