Українські експерти вказують на дві основні причини, через які Росія відновила свої атаки на українську енергетичну інфраструктуру цієї весни, згідно з останніми звітами від CNN.

За словами Олександра Харченка, який є директором Київського центру досліджень енергетичної промисловості, росія потребувала значного часу на підготовку до цих атак.

Енергетики. Фото: скрін youtube
Енергетики. Фото: скрін youtube

Цей час було використано не лише для накопичення військових запасів, але й для збирання розвідданих, що дозволило створити детальний план атак.

"Ретельна підготовка та довгострокове планування були ключовими у стратегії, яку вони розробили, це дозволило зібрати важливі дані та підготуватися до проведення атак," - підкреслив Харченко.

Популярні новини зараз
За це відключать газ: українці ризикують втратити блакитне паливо Готуйте додаткові 300 гривень: українцям прийдуть перераховані платіжки Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% Смартфони йдуть у минуле: молодь масово повертається до кнопочних телефонів
Показати ще

Олена Павленко, президент аналітичного центру DiXi Group, пояснила, що до початку зими Україна спромоглася ефективно захистити свою енергетичну інфраструктуру завдяки наявності сильних систем протиповітряної оборони.

володимир путін, скріншот: YouTube
володимир путін, скріншот: YouTube

Однак, з наближенням весни та зменшенням небезпеки великомасштабних атак, деякі з цих систем могли бути переміщені для використання в інші, більш критичні регіони біля фронту.

"Це було не так помилкою, як стратегічним вибором, заснованим на переоцінці пріоритетів відповідно до зміни ситуації на фронті," - додала вона.

Таким чином, росія вирішила атакувати Українські міста, коли захист українських енергетичних об'єктів послабшав. Це дало їм можливість завдати максимальної шкоди енергетиці України.

Як раніше повідомляв портал Знай.ua, "Держпреда" під час енерготерору: чим зайняті "Енергоатом" та Міненерго, поки окупанти б'ють по ТЕЦ

Також Знай.ua писав про дитину війни: що надає цей статус і як оформити