Адвокат Ростислав Кравець дав поради, як правильно реагувати на повістку та спілкуватись з представниками ТЦК.

Тікати, або влаштовувати суперечку чи навіть бійку – програшний варіант. За словами юриста, це може закінчитися дуже неприємно для всіх: як для осіб, що підійшли до вас, так і для вас. Крім того, за нанесення тілесних ушкоджень загрожує кримінальна відповідальність.

Якщо посеред вулиці ви зустріли людей у військовій формі, які вимагають у вас документи, ви маєте право відмовитись. Закон дозволяє військовим перевіряти документи громадян лише у присутності правохоронців.

ТЦК та поліція. Фото: скрін youtube
ТЦК та поліція. Фото: скрін youtube

«Тобто, якщо військовий хоче побачити ваші документи, то поруч з ним мають бути представники Національної поліції» - каже Кравець.

Популярні новини зараз
Зливи, спека та торнадо: які катаклізми чекають Україну на початку літа Платитимете не 2,64 гривні, а 1,05 за кіловат: українцям пропонують унікальну можливість економії на комуналці ТЦК забороняють користуватися телефоном: українцям розповіли, як себе захистити Тривожна арифметика "Нафтогазу": українці стають боржниками навіть за наявності переплати
Показати ще

Також у більшості випадків повістку заповнюють прямо під час вручення, що також є порушенням, адже за правилами документ має бути заповнений заздалегідь.

«Тобто вони подивилися на документи особи, внесли її дані в повістку і вручають документ. Але це незаконно. Таку повістку можна не отримувати! Про це потрібно відразу сповістити поліцію, а якщо є необхідність – викликати на місце слідчо-оперативну групу» - наполягає юрист.

Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube
Співробітники ТЦК. Фото: скрін youtube

Працівники ТЦК в жодному разі не повинні силоміць затягувати громадянина до центру комплектування. Втім такі прецеденти все ж трапляються.

Якщо ви опинились в ТЦК не з власної волі, адвокат радить наступне:

  • відразу сповістити про це поліціянтів (ніхто не має право силою відвозити вас кудись, якщо ви не скоїли злочин);

  • вимагайте надати безоплатного адвоката і викликати поліцію;

  • не підписуйте жодних документів та вимагайте, щоб вам пояснили причини вашого затримання;

  • поки вам письмово не повідомлять, на яких підставах вас примусово утримують в ТЦК, не проходьте ВЛК;

  • не намагайтесь «підкупити» представників військкомату;

  • намагайтеся зв’язатися з друзями, родичами та знайомими. Повідомте їм, що вас утримують незаконно та попросіть звернутися до суду.

Нагадаємо, Як новий закон вплине на мобілізацію: на що розраховують Міноборони

Також ми повідомляли, що Це вже законно: співробітникам ТЦК дозволили робити це під час вручення повістки