Восени минулого року жінку покусали комарі, а у березні вона почала помічати, що з її тілом щось коїться. Періодичні набряки, біль, пухлина на лівій скроні та почуття повзання змусили її звернутися до лікарів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУЗД-обстеження виявило, що під шкірою знаходиться чужерідне тіло. Під час операції з неї витягли ниткоподібного гельмінта довжиною 11 см, який виявився самичкою гельмінта Dirofilaria repens.
Бактеріологічна лабораторія встановила, що жінка заразилася паразитарним дирофіляріозом. Це перший випадок захворювання у 2024 році.
Дирофіляріоз — інфекційне захворювання з важкими ураженнями усіх систем організму, яке передається комарами від хворих тварин. У людини, як правило, розвивається підшкірний дирофіляріоз. Часто — без жодних симптомів. Від моменту укусу до виявлення хвороби може пройти від кількох місяців до 2-х років.
При ураженні ока виникають вузли під шкірою повік. На місці пухлини людину турбують сверблячка та печія різної інтенсивності. Іноді може відчуватися пересування чи ущільнення пухлини — так гельмінт мігрує під шкірою.
Хворі можуть відчувати головний біль, нудоту, слабкість, підвищення температури тіла, сильний біль у місці пухлини. Видалити гельмінта можна лише хірургічним шляхом.
Тож краще заздалегідь убезпечити себе від зараження, використовуючи у місцях відпочинку репеленти, а в оселі — фумігатори. Так ви захистите себе від комарів, які активізувались з настанням теплої погоди.
Раніше ми повідомляли, що Стосується кожного українця: МОЗ нагадали, що мають зробити всі
Нагадаємо, Україна на порозі нової епідемії: хто у групі ризику