Уряд Естонії днями ухвалив рішення, що спричинило неоднозначну реакцію в суспільстві. Законодавці схвалили можливість відрахування українських дітей-біженців зі шкіл та дитсадків, якщо ці діти виїхали з країни без попереднього повідомлення навчальних закладів. Це рішення підтримали 70 депутатів парламенту Естонії.

Раніше подібний виняток дітей міг відбуватися лише з ініціативи їхніх батьків. Тепер же, якщо в реєстрі не буде інформації про місце проживання таких українських школярів, їх можуть просто відрахувати. Про це повідомляє ERR.

Школа. Фото: youtube
Школа. Фото: youtube

Крім того, законодавство Естонії передбачатиме чіткий перелік підстав для виключення дітей із дошкільних та професійних навчальних закладів, чого раніше не було.

Ще одне важливе рішення, яке набуде чинності з 1 вересня: усі школи, де викладання велося російською мовою, повністю переходять естонською. Це стосуватиметься і українських дітей, які навчалися рідною мовою – їм доведеться переходити на освіту державною мовою Естонії.

Популярні новини зараз
Пасажири вимагали "викинути" дитину з літака: їх підтримала навіть стюардеса - що сталося "Судний день" буде вже у серпні 2024 року: що значить дата "трьох вісімок" і як її пережити Комунальники вирішили не церемонитися: який тариф злетить одразу на 90% ТЦК заганяють українців у боргову петлю – адвокат розповів про підступну схему
Показати ще

Школа, фото: скріншот із відео
Школа, фото: скріншот із відео

Подібні кроки викликали досить неоднозначну реакцію у суспільстві. З одного боку, законодавці наголошують на необхідності інтеграції українських біженців до естонського соціуму. Водночас, ці рішення можуть суттєво ускладнити становище дітей, які й так опинилися у складних обставинах через війну в Україні.

Нагадаємо, українці тікають із Європи? Нова статистика говорить сама за себе

Як повідомляв "Знай.uа", Німеччина запроваджує суворі обмеження: як це вплине на українців

Знай.ua писав, Польща готує великі зміни для українців: чи доведеться збирати речі