Катерина Посохова, колишня журналістка та переселенка, разом зі своїм сином Святославом зіткнулися з серйозними проблемами під час спроби отримати доступ до ресурсів Тернопільської обласної дитячої бібліотеки.

Згідно з її дописом у Facebook, бібліотека вимагала від неї грошову заставу за книги, стверджуючи, що їхня довіра до переселенців обмежена.

Ситуацію ускладнили негарні коментарі на адресу її сина, якому натякали, що він може бути нелояльний, вживаючи фразу можете написати "слава росії".

Скрін, відео YouTube бібліотека
Скрін, відео YouTube бібліотека

Такий підхід сприйнявся як глибоко образливий і несправедливий, оскільки сім'я Посохової офіційно зареєстрована в місті, де працюють і навчаються, а їхня дитина має відмінні успіхи у місцевій школі.

Після події Катерина провела розмову з директоркою та її заступницею, де знову почула схожі аргументи про відсутність довіри до переселенців, що, на її думку, суперечить основним принципам рівності та прав людини, закріпленим в Конституції.

Популярні новини зараз
Українцям дозволять відкупитися від мобілізації – новий закон вже на підході "Київстар" оголосив про нові зміни: вже з сьогоднішнього дня У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати Вибачте, банк безсилий: у клієнтів "Привату" зникають з карт останні гроші
Показати ще

Після цього книги були виписані без застави, але при поверненні їх наголосили, що подібні поблажки більше не повторюватимуться.

бібліотека / скріншот з відео
бібліотека / скріншот з відео

Зі свого боку, директорка бібліотеки Надія Новіцька підтвердила, що бібліотека дійсно вимагає заставу за книги, особливо в ситуаціях, коли є побоювання щодо повернення книг.

Однак вона стверджує, що такі правила однаково застосовуються до всіх відвідувачів, включно з місцевими жителями. І додала, що неправильні коментарі з боку персоналу були випадковістю, за що вона особисто перепросила.

Нагадаємо, "Наче фільм подивилася": Анна Трінчер вразила українців своїми акторськими здібностями

Раніше ми писали про те, що Полякова між Україною і стейком від захисника Фрідмана обрала вечерю - блогер