В Україні вирішили посилити правила для тих, хто не хоче йти на фронт. Міністр юстиції Денис Малюска на телемарафоні розповів про плани влади.

Основний акцент робиться на стимулюванні чоловіків до служби в армії. Для цього передбачені покарання, які стосуються не лише фінансової сторони, а й повсякденного життя тих, хто ухиляється.

Тепер ухилятись від мобілізації буде непросто.

Мобілізація, скріншот: YouTube
Мобілізація, скріншот: YouTube

Серед таких заходів – обмеження у праві керування транспортними засобами. Це означає, що ухиляються можуть втратити можливість керувати автомобілем або іншим транспортом.

Популярні новини зараз
"Резерв+" не замінить: адвокат пояснив нюанси застосунку Тепер без цього документу з дому ні ногою: чоловікам нагадали про штраф від 17 до 25 тисяч гривень Кожному члену сім'ї по 3600 грн: українцям обіцяють тримісячну підтримку Українцям спишуть частину боргів за комуналку: кому дозволять не платити
Показати ще

"Ми вже давно готуємо ТЦК і взагалі ЗСУ, щоб вони могли впоратися з потоком людей. Зокрема, прем'єр-міністр давав доручення Міноборони організувати роботу ТЦК 24/7. Я сумніваюся, що робота буде забезпечена належним чином, ні", – каже Малюська.

Однак, це ще не все. Планується запровадження обмежень на надання адміністративних послуг для тих, хто уникає мобілізації. Це може торкнутися багатьох державних послуг, починаючи від медичного обслуговування і закінчуючи різними соціальними пільгами.

Українська армія (ЗСУ)
Українська армія (ЗСУ)

Тобто якщо не служили – не отримайте деякі папірці чи пільги.

Денис Малюска запевнив, що все готове до прийому громадян на військові комісії. Планується працювати без вихідних, щоб усе було чесно та швидко.

А ще щоб було зрозуміліше, хто готовий служити, хто ні, влада планує робити військово-обліковий документ ключовим для отримання багатьох адмінпослуг.

Загалом, влада хоче стимулювати чоловіків до служби і робить все, щоб ніхто не прослизнув від служби.

Нагадаємо, зобов'язали передати списки: ТЦК посилює "полювання" на ухилянців

Вам буде цікаво дізнатися про новий Закон про мобілізацію: що зміниться для чоловіків