Після повідомлень, що українські військовозобов'язані чоловіки за межами своєї країни не зможуть отримати документи, з'явилася ще одна новина про "справедливість". Польський міністр оборони Владислав Косиняк-Камиш заявив, що Польща готова допомогти Україні у поверненні на батьківщину військовозобов'язаних чоловіків для участі у війні проти росії.

Про це стало відомо завдяки повідомленню видання Reuters.

Ухилянти на кордоні, фото: ДПСУ
Ухилянти на кордоні, фото: ДПСУ

Український уряд у середу оголосив про нові правила, згідно з якими паспорти для чоловіків призовного віку можуть видаватися лише всередині країни, а не в іноземних дипломатичних представництвах.

В результаті цього чоловіки віком від 18 до 59 років, які проживають за кордоном, не зможуть продовжувати витікаючі паспорти або отримувати нові.

Популярні новини зараз
Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав Водоканали почали відключати неплатників: який борг вважається "критичним" Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця
Показати ще

Польща раніше пропонувала допомогу Україні, щоб ті, хто підлягає військовій службі, могли повернутись на батьківщину та виконати свій громадянський обов'язок, повідомив Косиняк-Камиш в інтерв'ю телеканалу Polsat News.

Польський міністр Владислав Косиняк-Камиш, фото: Reuters
Польський міністр Владислав Косиняк-Камиш, фото: Reuters

"Я думаю, багато поляків обурені, коли бачать молодих українців у готелях та кафе, і чують, скільки зусиль нам доводиться докладати, щоб допомогти Україні", - сказав він, не уточнюючи, як саме Польща надаватиме допомогу.

За оцінками бази даних Євростат, станом на січень 2024 року в країнах Європейського Союзу проживає близько 4,3 мільйонів українців, з яких близько 860 000 є дорослими чоловіками. Польща надала тимчасовий статус захисту 950 тисяч українців, це другий за величиною показник після Німеччини.

"Будь-яка підтримка можлива", - заявив Косиняк-Камиш про те, як Польща відреагує, якщо Київ попросить допомоги у поверненні тих, хто може втратити право на перебування у Польщі після закінчення терміну дії їхніх паспортів.

Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube
Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube

Також є інформація, що Німеччина не позбавлятиме українських чоловіків статусу біженців.

За словами речника МВС Німеччини Максиміліана Каля, відмова в наданні консульських послуг не вплине на статус українських чоловіків, які перебувають у Німеччині як біженці.

"Українські біженці мають захищений статус у всіх країнах Європейського Союзу. Це не вплине на їхній статус, незалежно від того, жінки це чи чоловіки", - сказав глава МВС.

Нагадаємо, якщо на гривню більше – субсидію не отримаєте. Який дохід має бути для пільги.

Раніше повідомлялося, держава сплатить комуналку замість пенсіонера: кому із літніх українців сильно пощастить.

Також, "Фортеця Варшава": 300 українців заблокували ДП "Документ", вимагають видати паспорти.