Для всіх наших дорогих та шанованих читачів, які мають відношення до керування авто, є дуже важлива інформація. Тепер в Україні ТЦК та СП можуть звертатися до суду із заявою про тимчасове обмеження громадянина у праві керувати автомобілем під час мобілізації.

Воно діятиме доти, доки людина не виконає вимоги, або не завершиться дія військового стану та загальна мобілізація.

Про це стало відомо завдяки інформації від юриста Ярослава Звоненка.

Мобілізація авто, скріншот: YouTube
Мобілізація авто, скріншот: YouTube

У разі ігнорування повістки чоловіка можуть подати у розшук, після чого правоохоронці можуть його затримати та доставити до військкомату.

Популярні новини зараз
Пенсіонерам підвищили ще одну надбавку: хто отримає на 300 гривень більше ТЦК отримали офіційний дозвіл запихувати чоловіків в автобуси – є певні умови В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям Українцям готують нове подорожчання: ще одна комунальна послуга зросте на 30%
Показати ще

Також ТЦК та СП можуть направити громадянину "вимогу" про виконання військово-облікового обов'язку. Цей документ вважається врученим після особистого отримання під розпис або через десять днів з моменту надсилання рекомендованого листа з повідомленням про вручення.

Юрист зазначив, що у разі ігнорування "вимоги" ТЦК та СП звернуться з позовною заявою до суду про тимчасове обмеження чоловіка у праві керувати транспортним засобом під час мобілізації.

Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook
Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook

"Таке обмеження не позбавляє права керування транспортними засобами на якийсь конкретний проміжок часу, не вилучається посвідчення водія", - сказав Ярослав Звоненко.

За його словами, обмеження унеможливлює право керувати транспортом до того моменту, поки громадянин не виконає вимоги, або не завершиться дія правового режиму військового стану та загальної мобілізації.

Мобілізація авто, скріншот: YouTube
Мобілізація авто, скріншот: YouTube

Звоненко вважає, що тільки після набуття чинності законом з 18 травня можна буде докладніше дізнатися, як саме діятиме це обмеження на практиці.

Зокрема, лише суд накладатиме обмеження на керування авто, тоді як засідання суду можуть відбуватися у порядку письмового провадження без виклику на судове засідання.

Нагадаємо, українці намагаються зберегти своє майно перед законом про мобілізацію: що хочуть встигнути.

Раніше повідомлялося, що українцям показали нові правила відстрочення від мобілізації.

Також, на підготовку – п'ять годин. Далі окоп і зник безвісти: історія українського воїна, якого відправили на фронт.