В Україні відбуваються зміни у системі адміністративної відповідальності за порушення у галузі військового обов'язку, оборони та мобілізації.

Особливо це стосується Статті 210 та 210-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП), що означає порядок відповідальності призовників, військовозобов'язаних та резервістів за порушення правил військового обліку.

Військові ЗСУ, фото: Інтерфакс
Військові ЗСУ, фото: Інтерфакс

На даний момент розмір штрафів за такі порушення коливається від 510 до 850 гривень. Проте, згідно із законопроектом №10379, який уже прийнято за основу у першому читанні, передбачається значне збільшення цих сум.

Планується встановити штрафи у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.

Популярні новини зараз
Мобілізація 2024: як держава "закручує гайки" для ухилянтів 21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами Українські супермаркети опустіли: яких продуктів поменшало через відключення світла У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Нововведення дозволять ТЦК та СП виписувати штрафи за порушення військового обов'язку без складання протоколу. Також передбачено можливість оскарження штрафів у судовому порядку.

Військовослужбовці ТЦК. Фото: скрін youtube
Військовослужбовці ТЦК. Фото: скрін youtube

Розміри штрафів будуть вищими під час військового стану. Наприклад:

  • за порушення правил військового обліку штрафи становитимуть від 17 000 до 25 500 гривень,
  • за порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію – від 17 000 до 25 500 гривень для громадян та від 34 000 до 59 500 гривень для юридичних осіб та посадових осіб органів влади.

Настання адміністративної відповідальності можливе з 16 років, але особи віком 16-18 років можуть піддаватися заходам впливу, передбаченим статтею 24-1, таким як зобов'язання публічного чи іншої форми вибачення, попередження тощо.

Однак у разі серйозних порушень вони можуть підлягати адміністративній відповідальності на загальних підставах.

Крім того, Знай.ua повідомляв, чи позбавлять українців житла за неявку на порядку денному