У період воєнного стану важливим питанням є забезпечення ЗСУ необхідною технікою та транспортними засобами. Для цього передбачено процедуру мобілізації автомобілів громадян.

Як пояснив адвокат Євгеній Дідов в ефірі телемарафону, цей процес регулюється Законом України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Мобілізація авто, скріншот: YouTube
Мобілізація авто, скріншот: YouTube

Ініціювати мобілізацію автомобілів мають право СБУ, ТЦК та СП та ГУР. Вони подають заявки на місцеві державні адміністрації на певні типи транспортних засобів, які відповідають певним вимогам та характеристикам. Адвокат наголосив, що малоймовірно, щоб вимога стосувалася звичайного легкового автомобіля, оскільки він навряд чи зможе виконувати спеціальні завдання.

На основі поданих заявок місцеві адміністрації формують Мобілізаційний план, після чого видають розпорядження щодо конфіскації відповідних автомобілів. Громадянин отримує це розпорядження, у якому має бути чітко зазначено, що його транспортний засіб необхідний залучення сил оборони.

Популярні новини зараз
Головне за 16 червня: супермаркети не приймають купюри, друге подорожчання електроенергії та блокування карток українців Зірки зійшлися: цим знакам Зодіаку червень принесе здійснення найзаповітніших мрій Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає
Показати ще

Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook
Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook

Після цього автомобіль переходить у розпорядження СОУ.

Якщо громадянин має лише один автомобіль, його не відбиратимуть для потреб армії.

Нагадаємо, можна і без ТЦК: у Польщі формують підрозділи з українців, щоби відправити на фронт

Як повідомляв "Знай.ua", похмілля врятувало? Українець не з'явився до ТЦК через те, що "насинячився", але у в'язницю його не посадили

Знай.ua писав, запитай у дружини чи мами: які документи потрібні українським чоловікам для оновлення даних у ТЦК