Для всіх наших шанованих читачів є дуже важлива інформація щодо так званої "мобілізації авто". Запити на мобілізацію авто можуть подати лише три відомства. При цьому вони не відберуть рядового легковика, оскільки їх цікавлять машини з особливими характеристиками.

Щоб конфіскувати автомобіль громадянина, спочатку формується Мобілізаційний план, яким займаються місцеві державні адміністрації. Громадяни дізнаються про втрату транспортного засобу лише тоді, коли за ним прийдуть військові, тобто "за фактом".

Про те, якою є процедура мобілізації авто для ЗСУ, адвокат Євген Дідов розповів в ефірі всеукраїнського телемарафону.

Мобілізація авто, скріншот: YouTube
Мобілізація авто, скріншот: YouTube

За словами Дідова, зробити подання на певний тип автомобіля мають право лише три відомства – Служба безпеки України, Територіальні центри комплектування та Головне управління розвідки.

Популярні новини зараз
"Ми повинні побачити його за ґратами": українці лютують через напад Тищенка з охоронцями на ветерана ЗСУ Не всі українці отримають червневі пенсії: кого ПФУ залишить без виплат Перерахунок тарифів на опалення: скільки українцям доведеться платити взимку ПриватБанк роздаватиме клієнтам грошові подарунки: мінімум 150 грн, максимум – 5000 грн
Показати ще

При цьому вони навряд чи претендуватимуть на звичайний легковий автомобіль. Швидше за все, наголосив адвокат, воно не відповідає певним вимогам.

"Автомобіль повинен відповідати певним характеристикам. Якщо це, наприклад, якийсь легкий автомобіль, то навряд чи він допоможе спеціальним органам", - пролунало в ефірі телемарафону.

Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook
Мобілізація авто для ЗСУ, скріншот: Facebook

Адвокат описав процедуру конфіскації авто на користь ЗСУ, викладену в Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію":

- СБУ, ТЦК та ГУР роблять подання до місцевої адміністрації про потребу у певному типі машини;

- на підставі подання формується Мобілізаційний план;

- для відбору авто видають розпорядження про конфіскацію;

- громадянин отримує розпорядження, в якому має бути зазначено "відповідно до мобілізаційного плану України ваше авто необхідне для залучення сил оборони";

після цього машина переходить до Силам оборони.

Дідов наголосив на двох моментах, про які треба пам'ятати українцям.

По-перше , завжди потрібно вимагати розпорядження, коли прийшли конфіскувати автомобіль. Особливо це важливо з огляду на те, що про конфіскацію людина дізнається "за фактом" і потрібно знати, що все законно.

По-друге , якщо громадянин має лише одне авто, то його не відбиратимуть, — пояснив адвокат журналістам.

Нагадаємо, від цін хочеться плакати: як правильно економити бензин та гроші в кишені.

Раніше повідомлялося, новий закон про мобілізацію: чи позбавлять українців житла за неявку на порядку денному.

Також, запитай у дружини чи мами: які документи потрібні українським чоловікам для оновлення даних у ТЦК.