Кодекс України про працю виглядає як гарантія захисту працівників, зокрема неповнолітніх, від важких та небезпечних умов праці. Однак, реальність часто виявляється зовсім іншою: молодь від 14 до 18 років потрапляє у трудову експлуатацію, виконуючи роботи, що порушують навіть самі очевидні норми закону.

Згідно з чинним законодавством, особи молодше 18 років не повинні здійснювати роботи, пов'язані з підійманням та переміщенням важких речей, маса яких перевищує встановлені норми. Однак на практиці ця заборона порушується занадто часто. Багато підприємств та роботодавців ігнорують ці норми, залучаючи молодь до фізично важких робіт без відповідного контролю та захисту.

Згідно з чинним законодавством, особи до 18 років не можуть працювати на виробництвах, де існує підвищений ризик внаслідок використання вибухонебезпечних речовин чи отрутохімікатів, або здійснювати торгівлю алкогольними напоями, чи виступати в ролі водіїв транспортних засобів.

Підлітки, фото 24 канал
Підлітки, фото 24 канал

Відповідно до статті 190 Кодексу законів про працю України (КЗпП України), заборонено залучати осіб молодше вісімнадцяти років до важких робіт, а також до робіт із шкідливими або небезпечними умовами праці, і до підземних робіт. Це стосується і робіт, пов'язаних із підійманням та переміщенням важких речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми

Популярні новини зараз
21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами Для власників квартир приготували новий тарифний "сюрприз": яка послуга дорожчає В Україні хочуть змінити систему соцдопомоги: на що розраховувати людям У червні на плечі українців ляже ще один платіж: кому і за що доведеться доплачувати
Показати ще

Навіть у випадках, коли молодь залучається до вантажних робіт, закон вимагає обов'язкових медичних оглядів, що підтверджують відсутність медичних протипоказань. Проте, чи відбуваються ці огляди у всіх випадках, чи вони є достатньо ефективними та об'єктивними - питання, що залишаються відкритими.

Обмеження на робочий час підлітків також існують: до 14-15 років робочий час не повинен перевищувати 24 години на тиждень, а для тих, кому вже виповнилося 16-17 років - 36 годин на тиждень.

Нагадаємо, Не просто оновити дані у ТЦК: чоловіків попередили, що буде потім

Раніше ми повідомляли, що Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило