Щороку після Великодня відзначають інше релігійне свято, воно не наскільки важливе, але все-таки його традиції досить цікаві.

Називається цей день Поливальний понеділок і 2024 року він випадає на 6 травня. І це свято не дарма так називається, адже цього дня парубки зазвичай поливають з ніг до голови дівчат.

Поливальний понеділок: традиції свята

Раніше в Поливальний понеділок було прийнято поливати дівчат із ніг до голови водою. І робилося це не просто так, у народі вважалося, що це подарує міцне здоров'я, молодість та красу. Зазвичай, за те, що хлопець облив дівчину водою, вона дякувала його великоднім яйцем.

Але варто звертати увагу і на погоду, якщо було сонячно та спекотно, то дівчину могли обливати кілька разів, а якщо погода не дуже хороша, то намагалися лити не дуже багато води на неї, щоб вона не захворіла.

Популярні новини зараз
"Ми повинні побачити його за ґратами": українці лютують через напад Тищенка з охоронцями на ветерана ЗСУ Плюс 570 грн щомісяця: в Україні пенсіонерам дозволили отримати "бонус" до основних виплат ПриватБанк роздаватиме клієнтам грошові подарунки: мінімум 150 грн, максимум – 5000 грн Нові правила для водіїв: де і коли можуть перевіряти військовий квиток
Показати ще

Поливальний понеділок
Поливальний понеділок

Понеділок після Великодня: як зазначають в Україні

Традиції в Україні не закінчувалися лише тим, щоб облити дівчину водою. Зазвичай цього дня ходили один до одного у гості, приносили подарунки. Крім цього хрещеники ходили до своїх хрещених із волочильними (величальними) частуваннями – пасками, крашанками, пирогами. Звідси ще одна назва понеділка після Великодня – Волочильний.

До речі, у деяких регіонах країни це свято тривало не один день. У вівторок поливали дівчат, а в середу просто один одного.

Поливальний понеділок
Поливальний понеділок

Що не можна робити в Поливальний понеділок

Як у будь-яке свято релігійне в Поливальний понеділок є деякі заборони, їх не дуже багато, але варто ставитися до них дуже серйозно:

  • У Поливальний понеділок не можна сумувати і думати про погане.
  • Не можна сваритися, лаятись і злитися.
  • Не можна дуже багато їсти.
  • Багато алкоголю так само пити не можна.
  • Не можна сидіти вдома поодинці
  • Так само не можна займатися домашніми справами та будь-якою роботою.

Прикмети у Поливальний понеділок

  • Перелітні птахи не співають – чекайте на заморозки.
  • Вранці - дощове літо.
  • Безвітряне, синє небо – найближчим часом бути дощу.
  • Ясна сонячна погода віщує таке ж літо.

Нагадаємо про перенесення церковних свят, чи змінилася дата Вознесіння Господнього: традиції та заборони важливого дня.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.