З 14 травня до 25 червня майбутні абітурієнти проходитимуть Національний мультипредметний тест. Напередодні іспитів важливо знати, яку мінімальну кількість балів потрібно набрати для вступу та що робити, якщо тест не склали.

Мінімальні бали для вступу визначає Міністерство освіти й науки. Цього року учасникам НМТ достатньо набрати лише 15% правильних відповідей з кожного предмета, щоб мати можливість вступати до ВНЗ на конкурсній основі.

Студенти
Студенти

Для отримання 100 рейтингових балів за кожен предметний блок потрібно набрати:

  • 5 балів з математики, іноземної мови, фізики,
  • 6 балів з хімії,
  • 7 балів з української мови, української літератури, географії та біології,
  • 8 балів з історії України.

Якщо навіть з одного предмета бали будуть нижчі за мінімальний поріг, учасник не зможе вступати на бюджетну форму навчання. Цього року для вступу на бюджет потрібно набрати мінімум 130 балів.

Популярні новини зараз
Українцям дозволять відкупитися від мобілізації – новий закон вже на підході Банки посилять обмеження грошових переказів: навіть дрібні платежі доведеться пояснювати ТЦК отримали офіційний дозвіл запихувати чоловіків в автобуси – є певні умови Вибачте, банк безсилий: у клієнтів "Привату" зникають з карт останні гроші
Показати ще

Для вступу на контрактну форму навчання ВНЗ встановлюють мінімальні бали автономно. Проте слід пам'ятати, що для отримання можливості вступу навіть на контрактну основу для деяких спеціальностей потрібно набрати високий конкурсний бал.

Мінімум 150 балів вимагається для вступу на такі спеціальності, як "Право", "Публічне управління та адміністрування", "Міжнародні відносини", а також у галузі "Охорона здоров'я" на спеціальності, такі як "Стоматологія", "Медицина", "Фармація", "Промислова фармація" та "Педіатрія".

Якщо ви не досягли необхідного рівня балів НМТ, але не хочете втрачати ще рік, є кілька варіантів дій.

Один із способів - вступити до професійно-технічного училища, коледжу або навчального закладу недержавної форми власності. У таких закладах можна вступати на основі атестата про повну загальну середню освіту за 9-й або 11-й класи. Після завершення навчання в таких училищах або коледжах, ви можете продовжити своє навчання на другому або третьому курсі вищого навчального закладу за тією ж спеціальністю.

Інший варіант - розглянути можливість вступу до закладу вищої освіти за кордоном. Багато університетів у Європі, Америці та Азії не вимагають результатів Національного мультипредметного тесту. Проте врахуйте, що для цього вам потрібно мати досить високий рівень знань мови та подати документи заздалегідь, часто за пів року до початку навчання.

Також, учасники НМТ мають право подати апеляцію щодо результатів тестування, у разі якщо вони були проведені з порушеннями. Комісія розгляне вашу справу і, якщо буде виявлено порушення, результати анулюють, а вам нададуть можливість пройти тестування на додатковій сесії НМТ.

Нагадаємо, Українцям розповіли, як отримати освіту офіцера: що варто знати про вступ до військових вишів

Раніше ми розповідали, що Диплом необов'язковий: як знайти роботу без вищої освіти в Україні