Зі свята Світлого Воскресіння Христового розпочався Світлий тиждень, який триватиме цього року до Червоної гірки – 12 травня.

Великодній тиждень вважається найрадіснішим у році для християн і має особливе значення. Ознайомтеся з інформацією про традиції Світлого вівторка Світлого тижня.

У Світлий вівторок жінки починають ходити в гості, розважатися, а чоловіки залишаються вдома. Хоча це правило не гріх і порушити. Часто і чоловіки, і жінки разом навідуються до близьких у різні дні Святого тижня. В інші дні прийнято вести скромніший спосіб життя, більше відпочивати і робити добрі справи, допомагати кожному, хто цього потребує.

Дуже важливо в ці дні гнати від себе погані думки, радіти життю, згадувати приємні моменти. Незважаючи на те, що згідно з народними уявленнями, у великодній тиждень душі померлих тимчасово повертаються на землю, щоб разом із живими порадіти весняному святу, церква забороняє проводити панахиди та сумувати за померлими. Бо скорбота суперечить духу свята – радості з нагоди Воскресіння з мертвих Христа.

Популярні новини зараз
Мобілізація 2024: як держава "закручує гайки" для ухилянтів 21 грн на день, а на місяць – майже 600 грн: "Київстар" приголомшив "грабіжницькими" умовами Чи витримають школярі спеку: МОН вводить жорсткі заходи У YASNO повідомили неприємну новину для тих, хто платить за "нічним" тарифом
Показати ще

Втім, люди продовжували вірити, що протягом усього Світлого тижня душі постійно звертаються до живих, відвідують своїх родичів та знайомих. А поминати їх офіційно можна на так звану Червону гірку - наступного після Великодня воскресіння. Цього дня згадують померлих, забирають на цвинтарях, ставлять квіти біля могил.

Що не можна робити 7 травня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити - лаятися і бажати зла, поганословити, сумувати і вдаватися до похмурих думок,

У Світлий вівторок не дозволяється постити - навіть перед дієприкметником треба щось з'їсти. Це час радості, тому скасовуються навіть традиційні пости по середах та п'ятницях.

Усю тяжку працю, у тому числі терміновий ремонт, слід відкласти на тиждень. Цього дня, як і весь пасхальний тиждень, не відбуваються вінчання та заупокійні служби, а також намагаються не їздити на цвинтар.

Нагадаємо, що Великдень – ще не кінець: важливі правила та заборони на кожен день Світлого тижня 6-12 травня.

Раніше ми повідомляли про перенесення церковних свят, чи змінилася дата Вознесіння Господнього: традиції та заборони важливого дня.