У медичній практиці досить поширений метод, відомий як "йодна сітка". Багато хто застосовують його при больових відчуттях у суглобах, різних травмах і розтягненнях зв'язок, а також при нежиті та інших захворюваннях.

Йод, фото з вільних джерел
Йод, фото з вільних джерел

Однак, як стверджують фахівці, цей спосіб лікування не має наукового обґрунтування.

Про відсутність доказової бази щодо ефективності "йодної сітки" повідомляє у своєму повідомленні у Facebook відомий український лікар-невролог та психіатр Євген Скрипник. Він каже, що автором цього методу був лікар І.С. Ковбасенко із Санкт-Петербурга, який жив на початку ХХ століття.

Колбасенко стверджував, що нанесення йоду на тіло людини у вигляді сітки дратує шкіру, покращує кровообіг та чинить протизапальну дію. При цьому, за його словами, розмір квадратиків сітки має становити близько квадратного сантиметра.

Популярні новини зараз
Щоб розраховувати на субсидію потрібно заплатити: яка остаточна сума Пенсіонерів змусять працювати на п’ять років довше – хто може забути про пенсію у 60 років Приємні знижки можуть обернутися великим розчаруванням: як супермаркети дурять покупців ПриватБанк роздаватиме клієнтам грошові подарунки: мінімум 150 грн, максимум – 5000 грн
Показати ще

Лікування розсади йодом, скріншот: YouTube
Лікування розсади йодом, скріншот: YouTube

Однак, на думку Скрипника, не існує жодного якісного дослідження, яке б підтверджувало будь-який ефект від застосування "йодної сітки". Цей метод є абсолютно неефективним як для лікування травм, так і для діагностики дефіциту йоду в організмі.

Знебарвлення "сітки" після її нанесення залежить тільки від індивідуальних особливостей шкіри пацієнта та швидкості випаровування йоду з її поверхні.

Нагадаємо, немає зубів, а імпланти ставити боїтеся? Вчені навчилися вирощувати зуби, як у дитинстві

Як повідомляв "Знай.ua", що робити, якщо тиск стрибає вранці: поради медиків

Знай.ua писав, після 40 - шансів немає: уролог розповів, до якого віку у чоловіків росте "бананчик"