У медичній практиці досить поширений метод, відомий як "йодна сітка". Багато хто застосовують його при больових відчуттях у суглобах, різних травмах і розтягненнях зв'язок, а також при нежиті та інших захворюваннях.

Йод, фото з вільних джерел
Йод, фото з вільних джерел

Однак, як стверджують фахівці, цей спосіб лікування не має наукового обґрунтування.

Про відсутність доказової бази щодо ефективності "йодної сітки" повідомляє у своєму повідомленні у Facebook відомий український лікар-невролог та психіатр Євген Скрипник. Він каже, що автором цього методу був лікар І.С. Ковбасенко із Санкт-Петербурга, який жив на початку ХХ століття.

Колбасенко стверджував, що нанесення йоду на тіло людини у вигляді сітки дратує шкіру, покращує кровообіг та чинить протизапальну дію. При цьому, за його словами, розмір квадратиків сітки має становити близько квадратного сантиметра.

Популярні новини зараз
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Показати ще

Лікування розсади йодом, скріншот: YouTube
Лікування розсади йодом, скріншот: YouTube

Однак, на думку Скрипника, не існує жодного якісного дослідження, яке б підтверджувало будь-який ефект від застосування "йодної сітки". Цей метод є абсолютно неефективним як для лікування травм, так і для діагностики дефіциту йоду в організмі.

Знебарвлення "сітки" після її нанесення залежить тільки від індивідуальних особливостей шкіри пацієнта та швидкості випаровування йоду з її поверхні.

Нагадаємо, немає зубів, а імпланти ставити боїтеся? Вчені навчилися вирощувати зуби, як у дитинстві

Як повідомляв "Знай.ua", що робити, якщо тиск стрибає вранці: поради медиків

Знай.ua писав, після 40 - шансів немає: уролог розповів, до якого віку у чоловіків росте "бананчик"