Під час виконання бойових завдань зростає ризик важких травмувань. У таких випадках для військовослужбовців передбачені виплати від 100 тисяч до 1 мільйона гривень. Розповідаємо, як отримати фінансову допомогу.

Одноразова грошова допомога

Сума цієї виплати вираховується індивідуально. Ця допомога доступна військовослужбовцям, які зазнали поранень, контузій, травм або каліцтва під час виконання своїх обов’язків, а також тим, чиє здоров’я постраждало через захворювання або нещасний випадок у період служби.

Допомога при пораненні. Фото: скрін youtube
Допомога при пораненні. Фото: скрін youtube

Розмір одноразової грошової допомоги залежить від встановленої групи інвалідності. Він коливається від 250 до 400-кратного прожиткового мінімуму в разі виконання військового обов’язку, та від 70 до 120-кратного прожиткового мінімуму для тих, хто отримав інвалідність під час військової служби.

Популярні новини зараз
Зірки зійшлися: цим знакам Зодіаку червень принесе здійснення найзаповітніших мрій Не надумайте брати ці яйця: українців попередили про небезпеку у супермаркеті Краще на якийсь час переїхати: п'ять областей відключатимуть частіше за інших - список Пенсіонерам встановили обмеження: кому не світить підвищення виплат
Показати ще

За новими нормами, з 1 січня 2024 року, прожитковий мінімум на одну особу складає 2 920 гривень. Це означає, що військовослужбовці з інвалідністю можуть отримати від 600 тисяч до понад 1 мільйона гривень грошової допомоги, залежно від важкості та наслідків отриманих травм.

Процедура отримання одноразової грошової допомоги від держави досить проста. Військовослужбовець, який зазнав поранення або інвалідності, повинен звернутися до відповідних військових органів з необхідними медичними документами та свідоцтвом про поранення. Після перевірки та підтвердження усіх даних, військовослужбовець отримає виплату згідно з установленою нормою.

У разі, якщо військовому було заподіяно травму під час виконання обов’язків, але йому не встановлено групу інвалідності, він все одно може отримати певну суму грошової допомоги. Розмір такої допомоги визначається відповідно до прожиткового мінімуму та встановлених норм.

поранений військовий
поранений військовий

Виплата додаткової винагороди

Крім того, військовослужбовці можуть отримати додаткову винагороду у розмірі до 100 тисяч гривень. Ця виплата призначена для компенсації фізичних та емоційних втрат, які вони понесли.

Щоб її отримати, військовий повинен пройти медичне обстеження у військово-лікарській комісії, після чого подати заяву на отримання додаткової винагороди до відповідних органів, відповідальних за соціальне забезпечення в армії. Важливо виконувати всі вимоги, встановлені для отримання цієї виплати, зокрема, мати у висновку ВЛК прив'язку поранення до категорії "тяжке".

Виплата додаткової винагороди має бути здійснена за час перебування на стаціонарному лікуванні, навіть у випадку, якщо особа лікується за кордоном або перебуває у відпустці.

Грошове забезпечення військового

Українські військовослужбовці мають право на грошове забезпечення у випадках, коли вони звільнені від виконання службових обов'язків через захворювання або потребу у лікуванні. Ця підтримка є індивідуальною та залежить від посади, яку військовослужбовець обіймав.

Умови отримання грошового забезпечення:

  • Якщо військовослужбовець хворіє і потребує лікування, він може отримувати грошове забезпечення протягом періоду, коли він відсторонений від службових обов'язків.
  • Грошове забезпечення також виплачується, якщо військовослужбовець перебуває на лікуванні у лікарняних закладах.
  • Виплата може здійснюватися протягом періоду відпустки для лікування у зв'язку з хворобою, але не довше, ніж чотири місяці з дня вибуття з військової частини.

У випадках тривалого лікування понад чотири місяці, необхідно повідомляти про це військову частину або командира та мати висновок ВЛК (військово-лікарської комісії). Це важливо для подальшого отримання виплат.

Нагадаємо, ТЦК витратить 10 мільйонів на перевезення військовозобов'язаних

Раніше ми повідомляли про Десять апаратів для реанімаційних дій Easy Pulse для військових шпиталів передав Благодійний фонд молодіжної ініціативи "Надія"