Польща вирішила допомогти Україні в поверненні додому чоловіків, які можуть бути покликані до військової служби. Це сталося через новий закон про мобілізацію в Україні, який почне діяти 18 травня. Польща погодилася допомогти у поверненні таких чоловіків назад до України.

Проте, ця обіцянка має негативні наслідки для польської економіки. Тисячі українців, які працюють та мешкають в Польщі, будуть змушені залишити свої робочі місця та перейти до військової служби.

Робота в Польщі, фото: zakordon.24tv.ua
Робота в Польщі, фото: zakordon.24tv.ua

Це може призвести до великих втрат робочої сили та змін в економічному плануванні для багатьох польських підприємств та галузей. Повернення чоловіків призовного віку до України також може стати причиною масового виїзду з Польщі.

Це може створити серйозні виклики для обох країн у вирішенні міграційних та економічних проблем. З урахуванням того, що більшість українців, які прибули до Польщі, мають тимчасовий статус та можливість працювати без документів, це також може вплинути на їхні права та можливості працевлаштування в майбутньому.

Популярні новини зараз
В Україні готують пенсійну реформу – старенькі мають зрадіти новим виплатам "Укрзалізниця" змінила серйозне правило – потрібно знати про це заздалегідь Пенсіонерів забезпечать тимчасовою підтримкою: додаткові виплати до кінця 2024 року Українцям обіцяють глобальні пенсійні зміни: буде розміром 60% від зарплати
Показати ще

Робота у Польщі
Робота у Польщі

Прогнозуючи подальші наслідки, експерти зазначають, що хоча немає чітких показників раптового масового від'їзду українців з Польщі, збільшується інтерес до переїзду до інших країн, таких як Німеччина чи Іспанія, або навіть за межі Європейського Союзу.

Звіт Deloitte для УВКБ ООН підкреслює важливість українських біженців у розвитку польської економіки. Зазначено, що їхній внесок у ВВП Польщі у 2023 році становив від 0,7% до 1,1%, а цей ефект може зрости до 0,9-1,35% в майбутньому.

Робота у Польщі
Робота у Польщі

Більшість українців у Польщі зайняті у секторах промисловості, транспорту та будівництва, і їхня праця має важливе значення для економічного розвитку країни.

Нагадаємо, безробітним українцям виплатять майже 20 тисяч гривень: як отримати

Вам буде цікаво дізнатися в Україні раптово дешевшають продукти харчування: у чому причина