Цього дня віруючі православної церкви вшановують пам'ять преподобномучениці Феодосії Константинопольської, діви.

Назву "Колосяниця" свято отримало за те, що з цього дня починає колоситися жито. Якщо це сталося, значить настав термін для посіву гречки. Звідси ще одна назва дня – Гречишниця. День у народі також звався "Феодосія", "Рискунка", "Колосава". Згідно з церковним календарем, цієї дати віруючі згадують сповідника Микиту та єпископа Мелітинського – Євтихія.

У народі день ще називали Микитою Гусятником, бо вважали, що він захищає гусей від хижих птахів. Тому є традиція випускати гусенят у воду. Оскільки Микита їх захистить, яструби та орли не полюватимуть на них, а гуси були дуже важливими і дорогими. Можна про це помолитися Микиті.

Були й страшні прикмети. Вірили, що починають водити хороводи злі духи Полудениці. Вони виглядають як гарні дівчата, заманюють своєю красою чоловіків на середину поля, кружляють у хороводі та позбавляють чоловічої сили. Побачивши її треба замружитися, тричі прочитати Отче наш і сказати «Врятуй від спокуси». Тоді він відчепиться. Дітей теж краще тримати ближче, тому що їх Полудениці теж можуть заманити. Або хоча б залишити підлітка дівчинку доглянути дітей, на них Полудениці не діють.

Популярні новини зараз
Дадуть лише тиждень: кому необхідно повторно оновити облікові дані Газовики проводять заміну лічильників: скільки доведеться заплатити й чи можна відмовитись Українців ловитимуть посеред вулиці — ТЦК отримали нові повноваження по перевірці документів Українцям платитимуть щомісячну допомогу на медичні послуги: як подати заявку, не виходячи з дому
Показати ще

На Феодосію колоситься жито і з'являються перші боровики, тому час для походу в ліс за грибами. Але щоб не сплутати їх із отруйними, слід ходити тільки з знаючими людьми.

Крім того, з цього дня треба підгодовувати свійських тварин печеними коржами та бубликами. Тоді худоба буде більш плідною.

Що не можна робити 29 травня

  • Не можна сумувати, адже за настроєм цього дня створюється майбутнє.
  • Не варто стрибати землею, врожаю не буде.
  • Заборонено сваритись, сварка затягнеться надовго.

Нагадаємо про перенесення церковних свят, чи змінилася дата Вознесіння Господнього: традиції та заборони важливого дня.

Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.