Інститут світових ресурсів склав список країн, яким загрожує посуха, і на першому місці опинилася Молдова, а на другому - Україна. У червні в Україні температура може бути на один-два градуси вищою за норму, і опадів буде мало.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяООН повідомляє, що посухи стали траплятися на 29% частіше за останні 20 років. До 2050 року їх відчуватимуть понад три чверті населення Землі.
Павло Шубер, кандидат географічних наук, каже, що в травні в Україні було мало опадів. Наприклад, у Львові випало менше 10 міліметрів опадів замість звичних 100. Ситуацію врятували березневі дощі, які допомогли рослинам вкоренитися.
Олена Доніч з Центральної геофізичної обсерваторії повідомила, що травень у Києві був одним з найсухіших з 1891 року, з опадами лише 23% від норми. Подібний дефіцит опадів був і минулого року в квітні та вересні. Найсухіші роки в Україні були 1994 і 2011.
Тетяна Адаменко з Укргідрометцентру додала, що травень цього року був найсухішим за останні 30 років. Найгірша ситуація на Дніпропетровщині, Миколаївщині, і в районах Запорізької, Херсонської та Донецької областей.
Кількість опадів важко прогнозувати, тому що вони розподіляються нерівномірно. Відсутність дощів пов'язана з холодними водами у північній Атлантиці, що зменшує випаровування і формування циклонів. Глобальні явища, як-от Ель-Ніньйо, також впливають на погоду.
ООН прогнозує, що до 2050 року понад три чверті населення світу можуть страждати від посух. Підвищення температури сприяє посухам. В Україні теж спостерігається дефіцит опадів і обміління річок, як-от Дністра. З посухами можна боротися за допомогою зрошення полів, але в Україні це зараз важко через війну.
Нагадаємо, страшний і ще страшніший: вчені напророчили кілька сценаріїв загибелі людства
Раніше ми писали про те, що реформа сільського господарства: українці за кордоном вчать секретам гарного врожаю
Вам буде цікаво дізнатися пересохла ріка явила світові стародавній мексиканський храм