Відео доктора Пола Саладіно, який розповідає про небезпеку їжі від McDonald's, порівнюючи її з курінням цигарок, викликало збентеження. Автор стверджує, що деякі хімічні речовини у їжі можуть бути такими ж шкідливими, як і ті, що містяться у димі від цигарок.

Однак такі висновки не відповідають науковій дійсності. Важливо розуміти, що ризики для здоров'я, пов'язані з курінням, набагато вищі, ніж ті, що можуть виникнути від споживання їжі. Це питання потребує детального дослідження, але однозначно можна стверджувати, що куріння цигарок має серйозні наслідки для здоров'я.

Сигарети, тютюн \\ фото Іспания по-русски
Сигарети, тютюн \\ фото Іспания по-русски

Вдихати і їсти хімічні речовини - це зовсім різні речі. Коли ми вдихаємо, речовини одразу потрапляють у кров, а коли їмо, вони проходять через шлунок і розщеплюються ферментами.

Тютюновий дим містить тисячі хімічних сполук, з яких 62 відомі як канцерогенні, тобто ті, що можуть викликати рак. Найбільш небезпечні сполуки в димі - це не альдегіди, а інші речовини, як-от N-нітрозаміни, поліароматичні вуглеводні та бензол.

Популярні новини зараз
"Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Хоча у смаженій їжі теж можуть бути шкідливі речовини, кількість канцерогенів у пачці цигарок значно більша, ніж у порції картопляних паличок.

McDonald's, картопля-фрі. Фото із соцмереж
McDonald's, картопля-фрі. Фото із соцмереж

Кожен день ми стикаємося з багатьма хімічними речовинами, і важко визначити їхні окремі ефекти. Наприклад, картопля-фрі може містити деякі канцерогени, але це не означає, що вона забезпечує рак. Те ж саме стосується і кави, у якій теж знаходяться канцерогени, але це не робить її раковою.

Але це не означає, що картоплю-фрі можна вважати безпечними. Перевищене вживання жирних продуктів може стати проблемою через їх високий вміст калорій і потенційно канцерогенні сполуки, які утворюються при нагріванні жирів.

картопля фрі
картопля фрі, pixabay

Також важливо враховувати "Реакції Мейларда", які можуть виникати при смаженні. Ці реакції можуть призвести до утворення канцерогенних сполук, таких як акриламід. Дослідження показали, що регулярне споживання смаженої їжі може збільшити ризик розвитку раку.

Хоча канцерогени в смаженій їжі не можуть бути повністю усунені, їх можна значно зменшити. Наприклад, використання "фритюрів для повітря" може допомогти у цьому, оскільки вони не використовують олію для смаження.

Такий спосіб готування може бути менш шкідливим для здоров'я, оскільки не утворюються канцерогенні продукти розкладу жирів.

Нагадаємо, палила по 2,5 пачки на день понад 40 років: лікарі жахнулися на огляді

Раніше ми писали про те, що жінка викурювала по 2 пачки цигарок на день 40 років, але лікарі зробили "диво" з її легенями

Вам буде цікаво дізнатися що робити, якщо тиск стрибає вранці: поради медиків