Українські газорозподільчі мережі не будуть головною ціллю для російських атак, бо вони не дадуть потрібного ефекту, вважає Геннадій Рябцев, директор спеціальних проектів Науково-технічного центру "Псіхея".

Він пояснив це в ефірі Київ24, коментуючи загрози після весняних атак на Вінницьку та Харківську області, де були пошкоджені газорозподільчі мережі.

Геннадій Рябцев
Геннадій Рябцев

Рябцев зазначив, що газорозподільчі мережі не стануть ціллю №1, бо влучити в них важче, а ефект від ударів буде незначним. Хоча можливі атаки на об’єкти газової інфраструктури, це не буде пріоритетною ціллю.

Також він додав, що пошкодження газосховищ малоймовірні, бо вони розміщені глибоко під землею. Попри удари, контракти "Укртрансгазу" та оператора газотранспортної системи України виконувалися навіть у 2022 році, і ускладнень не передбачається.

Популярні новини зараз
ТЦК оштрафує ухилянтів і за кордоном: які суми доведеться віддати В Україні підвищать ще один комунальний тариф Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші
Показати ще

Російський газ в Україні, Укртрансгаз
Російський газ в Україні, Укртрансгаз

Зараз посилюється щільність ППО, що зменшує ймовірність ураження газової інфраструктури. Вартість відновлення газових об’єктів набагато менша, ніж витрати на відновлення систем електропостачання.

Збитки від ударів по енергетичній інфраструктурі уряд оцінює в 1 мільярд доларів, що значно більше, ніж шкода, завдана газотранспортній системі.

В квітні два підземних газових сховища України постраждали від масованої повітряної атаки росії, а в березні були пошкоджені об'єкти "Нафтогазу" на заході України.

Нагадаємо, воду доведеться економити: нові тарифи вивернуть кишені - майже на 60% дорожче

Раніше ми писали про те, що в Україні для простих громадян приготували "різні" тарифи на світло: як платитимемо з червня

Крім того, Знай.ua повідомляв, українці будуть без світла 20 годин на добу: коли почнеться такий сценарій