Варто відразу нагадати, що в Україні продовжується дія воєнного стану, а також відбувається загальна мобілізація. З'явилася інформація, що в Україні починаючи з 16 липня 2024 року повістки надсилатимуть поштою.

На той час усі військовозобов'язані, призовники та резервісти мають уточнити свої дані, повідомив в ефірі телемарафону Єдині новини речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін.

Він пояснив, що повістки надсилатимуть рекомендованим листом.

Повістки. Мобілізація. Фото скріншот з Youtube
Повістки. Мобілізація. Фото скріншот з Youtube

"Людина або під підпис отримує, або відмовляється, знову ж таки під підпис, або вона повертається. І таким чином вважається, що повістка була доставлена", - зазначив Лазуткін.

Популярні новини зараз
Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Українці отримають рахунки за світло з несподіваними сумами: підвищення тарифу відчують не всі Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Якщо одержувач фізично не перебуває на місці та не отримав повістку поштою, то запускається механізм адміністративного правопорушення.

Вручення повістки, Getty Images
Вручення повістки, Getty Images

"Саме для цього існують ці 60 днів, тобто для того, щоб люди оновили свої дані - де вони проживають, яка у них електронна адреса, яка у них телефон", - зазначив спікер.

Наразі повістка вважається врученою лише, якщо людина особисто підписала документ про отримання.

Також відомо, що 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Він передбачає необхідність оновлення військово-облікових даних для чоловіків 18-60 років протягом 60 днів – до 16 липня. У документи військовозобов'язаних, які оновили свої дані, будуть вклеювати VIN-коди (штрих-коди).

Нагадаємо, скандали з ТЦК: аналітик розповів, що робити з людьми, які не хочуть воювати.

Раніше повідомлялося, українцям пояснили, як поліція полює на ухилістів.

Також, ТЦК отримали офіційний дозвіл запихати чоловіків до автобусів – є певні умови.