В Україні з'явилася нова схема ухилення від мобілізації. Чоловіки вдаються до нових хитрощів за для того, щоб отримати відстрочку або виїхати за кордон. Одну з таких схем розкрили журналісти та розповіли, як вона працює та скільки коштує.

Про це розповідає "ТСН".

Чоловіки, які не хочуть йти на фронт, укладають фіктивні шлюби з жінками, які мають інвалідність. Вартість таких шлюбів зростає: якщо кілька місяців тому ціна коливалась від $1500 до $3000, то зараз чоловіки готові платити до $10 000.

Мобілізація, скріншот: YouTube
Мобілізація, скріншот: YouTube

Правоохоронці вже фіксують перші випадки покарання за подібні схеми:

Популярні новини зараз
Тільки цього не вистачало: на Землю летить астероїд розміром із Ейфелеву вежу В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще
  • на Волині посередницю, яка звела чоловіка з жінкою-інвалідом, оштрафували на 60 тисяч гривень за незаконне переправлення осіб за кордон;

  • у Львівській області жінка, яка уклала фіктивний шлюб з військовозобов'язаним та допомогла йому перетнути кордон, отримала 3 роки позбавлення волі умовно;

  • ще одна жінка зі Львівщини, яка має інвалідність з дитинства, також отримала 3 роки умовно за аналогічне правопорушення.

Журналісти попереджають, що подібні схеми набирають обертів у соціальних мережах: посередники пропонують військовозобов'язаним чоловікам на вибір декількох жінок з різними групами інвалідності.

Можливі наслідки для учасників фіктивного шлюбу

Крім штрафів та ув'язнення, учасники фіктивного шлюбу можуть зіткнутися з такими наслідками:

  • Анулювання шлюбу: якщо буде доведено, що шлюб був укладений з метою ухилення від мобілізації, його можуть визнати недійсним.

  • Втрата права на виїзд за кордон: у разі виявлення спроби незаконно перетнути кордон, людині можуть заборонити виїжджати з України на певний час.

  • Кримінальна відповідальність: у деяких випадках за організацію або участь у фіктивних шлюбах з метою ухилення від мобілізації може бути передбачена кримінальна відповідальність.

Мобілізація, скріншот: YouTube
Мобілізація, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що ухилянтам хочуть дати шанс "відкупитися" від мобілізації.

Як повідомляли раніше, кому з українок загрожує мобілізація.

Як писав "Знай" раніше, деякі категорії ув'язнених будуть мобілізовані до ЗСУ.