Держава вирішила викотити нову відсіч ухилянтам, щоб їм було складніше уникнути призову. Тепер пропонують зробити представників ТЦК щось на зразок цивільних, щоб їхні співробітники ходили у звичайному одязі.

Таким чином, їх буде важко відрізнити від звичайних городян, що, на їхню думку, має підвищити ефективність роботи та прискорити мобілізацію.

Голова Комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки Олександр Завітневич розповів про можливі реформи ТЦК.

ТЦК заштовхують в автобус. Фото: скріншот з Telegram
ТЦК заштовхують в автобус. Фото: скріншот з Telegram

Незважаючи на нещодавно набравши чинності закон про мобілізацію, процес поповнення війська йде повільно. Влада вважає, що ТЦК недопрацьовує і що їх ефективність має бути вищою. Розглядаються два варіанти реформування ТЦК підвищення їхньої продуктивності.

Популярні новини зараз
Штрафу не буде, але заплатити доведеться більше: чим загрожує ігнорування повірки лічильника В Україні різко дорожчає хліб, вершкове масло та пісне: свіжі ціни на базові продукти Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Перший варіант передбачає підпорядкування ТЦК Міністерству оборони. Це має покращити їхню взаємодію з військовим відомством та прискорити процес мобілізації.

Другий варіант – зробити ТЦК цивільними установами, підпорядкованими цивільним службам. У цьому випадку співробітники ТЦК працюватимуть у цивільному одязі, що ускладнить їхнє розпізнавання ухилистами.

Спілкування з ТЦК, скріншот: Facebook
Спілкування з ТЦК, скріншот: Facebook

Завітневич зазначив, що обидва варіанти вимагають ретельного аналізу, щоб не пошкодити працюючій системі. Зміни під час війни мають проводитися обережно, щоб не погіршити поточну ситуацію.

Однак, незалежно від обраного варіанта, ухилистам не варто радіти. У першому випадку ТЦК посилюватимуть заходи щодо упіймання ухилістів, а в другому – їхні співробітники стануть непомітними, що ускладнить можливість втекти.

А ми нагадуємо, в Одесі екіпаж "швидкої" влаштував бійню із працівниками ТЦК: "Тримали 4 години..."

Також ми писали про те, що "Платиш раз на три місяці, і так нескінченно": у ТЦК розповіли про штрафи для ухилянтів

Крім того, Знай.ua розповідав, чи може ТЦК перевіряти документи у жінок: що про це відомо