В Україні зростає потреба у кваліфікованих робітниках на будівництвах, і для подолання дефіциту кадрів будівельні компанії починають залучати мігрантів з Азії та Африки. Адже багато іноземних робітників готові працювати за менші гроші, ніж українці.

За даними Forbes, 74% компаній в Україні відчувають дефіцит робочої сили, а на будівництвах не вистачає 30-40% фахівців. За останні два роки кількість офіційно зареєстрованих працівників у будівельному секторі скоротилася на 25,4% і наразі становить близько 300 тисяч осіб. Голова правління Української асоціації девелоперів Євген Фаворов зазначає, що деякі компанії втратили до половини свого персоналу.

Будівництво
Будівництво

Для вирішення цієї проблеми будівельні компанії планують залучати робітників з інших країн, зокрема:

  • Пакистану
  • Непалу
  • Індії
  • Бангладеш
  • Філіппін
  • Країн Африки
  • Молдови
  • Узбекистану
  • Азербайджану

Однією з причин залучення іноземних працівників є те, що вони не підпадають під мобілізацію, що стало однією з причин нестачі кадрів в Україні. Крім того, іноземці готові працювати за менші гроші. Наприклад, зарплати різноробочих, авторемонтників, електрозварювальників, мулярів, вантажників і паркувальників стартують від 450 доларів на місяць, тоді як українські фахівці зазвичай отримують від 900 доларів.

Популярні новини зараз
Синоптики прогнозують нову хвилю спеки в Україні: як вберегтись Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Перевірте свій "Резерв+": кому терміново потрібно в ТЦК Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці
Показати ще

Залучення іноземців вигідніше навіть з урахуванням витрат на офіційне працевлаштування та надання житла. Дозвіл на працевлаштування на один рік коштує трохи більше 15 тисяч гривень, а на два роки – близько 25 тисяч гривень. Проте навіть з урахуванням цих витрат, праця іноземців залишається на 10-20% дешевшою, ніж українських працівників.

Нагадаємо, Тепер доведеться частіше: українців закордоном попередили

Раніше ми повідомляли, що Українцям з бізнес-ідеями роздадуть майже півмільйона гривень: на що виділять гроші

Також, Кримінальна справа і мобілізація: українцям зробили важливе пояснення