Все-таки заступник міністра оборони з питань цифрового розвитку, Катерина Чорногоренко мала рацію, коли говорила, що "цифровізація - неминуча". Виявляється, що в Україні електронний військово-обліковий документ має аналогічну юридичну чинність, як і паперовий.

Про це повідомила заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко в ефірі телемарафону.

Кабміном було прийнято постанову №559. Воно чітко зазначає, що електронний військово-обліковий документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий.

"Резерв+", скріншот: Facebook
"Резерв+", скріншот: Facebook

Міністерство оборони направило роз'яснення всім уповноваженим органам, які мають перевіряти ці електронні документи.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Душ стане справжньою розкішшю: українців змусять платити по 134 гривні за куб води Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Перевіряти документи мають право працівники:

- територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки (СП);

- Державної прикордонної служби України (ДПСУ);

– Національної поліції.

Вона додала, що у разі відмови від розгляду електронного військово-облікового документа, необхідно повідомляти про ці випадки на електронну пошту підтримки програми "Резерв+". У листі слід описати ситуацію, що виникла.

Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube
Спілкування з ТЦК, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що ще 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Цього ж дня в Україні запустили програму Резерв+, в якій можна оновити облікові дані для ТЦК та СП.

Згідно з новим законом про мобілізацію, всі військовозобов'язані громадяни віком 18-60 років мають оновити дані протягом 60 днів – до 16 липня. У документи військовозобов'язаних вклеюватимуть VIN-коди (штрих-коди).

У майбутньому додаток Резерв+ планують додати функцію онлайн-рекрутингу до Сил оборони. У військовозобов'язаного буде можливість подати заявку на вакансію прямо з телефону.

Нагадаємо, гра генштабів: експерт розповів, що планують росіяни після провалу на Харківщині.

Раніше повідомлялося, Резерв+ отримав важливе оновлення.

Також, українцям по-новому вручатимуть повістки: все зміниться з 16 липня.