Все-таки заступник міністра оборони з питань цифрового розвитку, Катерина Чорногоренко мала рацію, коли говорила, що "цифровізація - неминуча". Виявляється, що в Україні електронний військово-обліковий документ має аналогічну юридичну чинність, як і паперовий.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомила заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко в ефірі телемарафону.
Кабміном було прийнято постанову №559. Воно чітко зазначає, що електронний військово-обліковий документ має таку ж юридичну силу, як і паперовий.
Міністерство оборони направило роз'яснення всім уповноваженим органам, які мають перевіряти ці електронні документи.
Перевіряти документи мають право працівники:
- територіального центру комплектування (ТЦК) та соціальної підтримки (СП);
- Державної прикордонної служби України (ДПСУ);
– Національної поліції.
Вона додала, що у разі відмови від розгляду електронного військово-облікового документа, необхідно повідомляти про ці випадки на електронну пошту підтримки програми "Резерв+". У листі слід описати ситуацію, що виникла.
Нагадаємо, що ще 18 травня в Україні набув чинності новий закон про мобілізацію. Цього ж дня в Україні запустили програму Резерв+, в якій можна оновити облікові дані для ТЦК та СП.
Згідно з новим законом про мобілізацію, всі військовозобов'язані громадяни віком 18-60 років мають оновити дані протягом 60 днів – до 16 липня. У документи військовозобов'язаних вклеюватимуть VIN-коди (штрих-коди).
У майбутньому додаток Резерв+ планують додати функцію онлайн-рекрутингу до Сил оборони. У військовозобов'язаного буде можливість подати заявку на вакансію прямо з телефону.
Нагадаємо, гра генштабів: експерт розповів, що планують росіяни після провалу на Харківщині.
Раніше повідомлялося, Резерв+ отримав важливе оновлення.
Також, українцям по-новому вручатимуть повістки: все зміниться з 16 липня.