З 18 травня в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію, який вніс деякі зміни до правил проходження військової служби. Одним із важливих аспектів цього закону є можливість проходження служби за місцем проживання. Розповідаємо, які зміни відбулися і як вони вплинуть на військовозобов'язаних.

До змін у законодавстві певні категорії військовозобов'язаних могли проходити службу лише за місцем проживання. Це було визначено у ст. 23 закону про мобілізацію, яка стосувалася відстрочки від призову.

Повістка, скріншот: YouTube
Повістка, скріншот: YouTube

До цих категорій належали:

  • Жінки та чоловіки з трьома і більше дітьми до 18 років.
  • Батьки-одинаки, які самостійно виховують дитину (дітей) до 18 років.
  • Опікуни та прийомні батьки дітей з інвалідністю або з тяжкими захворюваннями.
  • Жінки та чоловіки з неповнолітньою дитиною І чи ІІ групи інвалідності.
  • Особи, що доглядають за хворими близькими родичами, або ті, чиї подружні партнери мають інвалідність.

Ці категорії могли бути призвані на службу лише за їх згодою і лише за місцем проживання.

Популярні новини зараз
Обладнання зламалося: в "Укренерго" заявили, що вимкнення світла будуть довшими Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги Жителів багатоквартирних будинків приголомшили тарифним "сюрпризом": послуга подорожчала одразу на 100% Виплати ВПО змінюються: що чекає переселенців з 1 серпня
Показати ще

Закон про мобілізацію: що змінилося

Згідно з новою редакцією закону про мобілізацію, внесено уточнення до ст. 23 щодо військовозобов'язаних із правом на відстрочку. Зокрема, додано такі категорії осіб:

  • Люди, які мають подружнього партнера з інвалідністю III групи внаслідок онкозахворювання, відсутності кінцівки, кисті руки, стопи, одного з парних органів, психічного розладу, церебрального паралічу або інших паралітичних синдромів.
  • Члени сім'ї другого ступеня спорідненості особи з інвалідністю І або ІІ групи, які зайняті постійним доглядом.
  • Члени сім'ї третього ступеня спорідненості, якщо немає першого та другого ступеня.

Ці категорії, а також особи з інвалідністю можуть бути прийняті на службу по контракту на період воєнного стану. Важливо зазначити, що формулювання "тільки за місцем проживання" більше немає в новій редакції закону.

Військкомат в Україні, фото eadaily
Військкомат в Україні, фото eadaily

У Міністерстві оборони зазначають, що громадяни, які оформили відстрочку згідно зі ст. 23 закону про мобілізацію, можуть вступити на військову службу виключно за власним бажанням, уклавши відповідний контракт.

"Місце проходження військової служби таких громадян може не співпадати з місцем їх проживання, як це передбачалося попередньою редакцією закону", - відповіли в Міноборони.

Новий закон про мобілізацію в Україні зняв обмеження щодо проходження військової служби виключно за місцем проживання для певних категорій військовозобов'язаних. Це означає, що навіть ті, хто раніше мав право на службу лише за місцем проживання, тепер можуть бути призвані на службу в будь-якому місці, якщо вони укладуть контракт.

Нагадаємо, Тепер доведеться частіше: українців закордоном попередили

Раніше ми повідомляли, що Жителів сіл та райцентрів почнуть мобілізувати по-новому: Кабмін радикально змінив правила

Також, Коли бронювання вже не врятує: чому чоловіків можуть забрати до війська