Світ стурбований новим викликом — пташиний грип H5N1 активно поширюється серед птахів та ссавців, включаючи людей. Цей високопатогенний вірус виявляє неймовірну здатність адаптуватися до різних умов, зокрема, впливу зміни клімату.

За останні кілька десятиліть H5N1 став об’єктом серйозних досліджень через його загрозливі властивості. Вірус спроможний інфікувати понад 350 видів птахів та понад 60 видів ссавців, включаючи людей. Він шириться через водоплавних перелітних птахів, які є основними переносниками вірусу, перетинаючи континенти та забезпечуючи його глобальне поширення.

пандемія, ілюстративне фото: EPA/Vostock
пандемія, ілюстративне фото: EPA/Vostock

Зміна кліматичних умов призводить до значних змін у розподілі та поведінці птахів. Високі температури, екстремальні погодні явища та зміни в природних середовищах життя відкривають нові маршрути міграції, що збільшують ризик контакту птахів з людьми та іншими ссавцями.

Нещодавні випадки передачі вірусу від птахів до людей і ссавців до людей підкреслюють важливість розуміння впливу зміни клімату на поширення зоонотичних вірусів, таких як H5N1. Це не тільки питання здоров’я та безпеки людей, але й екологічна загроза для біорізноманіття та стійкості екосистем.

Популярні новини зараз
Світом шириться смертельна інфекція, від якої немає ліків — може вбити лише один укус комара Пільгу дадуть навіть родичам: хто в Україні отримав право на 50% знижки по комуналці Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів Світло буде цілий день: в "Укренерго" порадували українців
Показати ще

На сьогоднішній день вчені активно працюють над моніторингом та прогнозуванням розповсюдження вірусу, а також розробляють стратегії контролю і запобігання можливим пандеміям. Важливим аспектом у цьому процесі є відновлення природних середовищ, що сприятиме збереженню здоров’я птахів та мінімізації ризиків поширення вірусу серед них.

Нагадаємо, Таблетка зі штучним інтелектом відстежує хвороби кишківника в реальному часі – революційна розробка вчених

Раніше ми розповідали, що Вчені хочуть пересаджувати голови вже зовсім скоро: чим це може закінчитися

Також, Вчені готують людство до 25 години на добу - це може статися відносно "швидко"