З початку літа 2024 року в Польщі набули чинності строгі нові правила для іноземних водіїв, що працюють у таксі, включаючи тих, хто використовує платформи типу Uber та Bolt.

Тепер усі такі водії зобов'язані мати польські права водія, інакше їх робота вважатиметься незаконною. Ця зміна торкнулася значної кількості іноземців, включаючи безліч українців, які складають більшу частину таксистів у країні.

Таксі Uber, скріншот: YouTube
Таксі Uber, скріншот: YouTube

Представники Uber Polska висловили побоювання, що до 30% водіїв можуть залишити ринок через нові правила, що може призвести до різкого збільшення цін на таксі та зменшення доступності послуг, особливо у великих містах Польщі.

Польська влада має намір проводити регулярні перевірки, щоб виявляти порушників нових правил. Штрафи за недотримання можуть досягати до 1 мільйона злотих, що має стати серйозним стимулом для дотримання вимог.

Популярні новини зараз
Важливо для кожного пенсіонера: українців попередили про зміни Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя
Показати ще

Наприклад, за посередництво у перевезенні людей без ліцензії передбачено штраф у 500 тисяч злотих, а за відсутність мобільного додатка для перевірки – 12 тисяч злотих.

Служба таксі, скрін: YouTube
Служба таксі, скрін: YouTube

Незважаючи на можливі негативні наслідки для ринку таксі, польська влада каже, що зміни спрямовані на підвищення безпеки пасажирів та покращення контролю за кваліфікацією водіїв.

Очікується, що нові правила спростять роботу місцевої поліції та забезпечать надійнішу систему перевірки водійських документів через національну інформаційну базу даних.

Поспішаємо повідомити, поляк розкрив головні "дивині", які він зустрів в Україні: "корупції" ще не бачив

Раніше Знай.ua стало відомо про те, що країнці з Польщі хочуть повернути додому: як планують залучати

Читайте також: українцям у Польщі приготували нові правила: хто залишиться без виплат та поїде додому