Міністерство охорони здоров'я України оголосило про значні зміни в системі медичних оглядів для дітей, які вступають до садочків, шкіл та інших освітніх закладів. Тепер більше не потрібно збирати безліч довідок і стояти в довгих чергах: діє єдина уніфікована медична довідка № 086/о.

Раніше батькам доводилося оббігати кількох лікарів, щоб зібрати всі необхідні документи. Зараз же, за новими правилами, вся процедура зведена до одного візиту до сімейного лікаря. Саме він проводить обстеження дитини і видає уніфіковану довідку № 086/о, яка є достатньою для вступу до будь-якого освітнього закладу.

Медогляд дітей. Фото: YouTube

Сімейний лікар проводить повне обстеження дитини, включаючи:

  • Збір анамнезу
  • Фізикальне обстеження
  • Перевірку наявності ознак гострих або хронічних захворювань
  • Вимірювання зросту та ваги
  • Дослідження зору, слуху та постави

Якщо лікар виявляє порушення або захворювання, дитину направляють до відповідного спеціаліста. Обов’язковим також є огляд стоматолога перед вступом до садочка або школи.

Популярні новини зараз
"Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Як ТЦК можуть оштрафувати українців, які не мають ні житла, ні грошей: покарання знайдеться Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Медичне обстеження можна пройти у будь-який зручний час протягом року. Результати обстеження дійсні протягом року з дати проведення. Це дозволяє батькам уникнути сезонних черг і планувати візити до лікаря більш зручно.

Медичні огляди для зарахування до закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти проводяться лише за вимогою конкретного закладу освіти або умовами прийому. Це також спрощує життя старшокласників та їхніх батьків, звільняючи їх від зайвої паперової тяганини.

Для учнів середніх шкіл медичні профілактичні огляди залишаються обов’язковими і проводяться щорічно. За результатами таких оглядів також видається довідка № 086/о. Важливою умовою для отримання цієї довідки є наявність усіх обов’язкових щеплень згідно з Національним календарем профілактичних щеплень.

Нагадаємо, До 1 вересня треба готуватися заздалегіть: що потрібно першокласнику

Раніше ми розповідали: Нова реформа освіти: в МОН розповіли, які зміни чекають на учнів старших класів

Також, Дистанційне навчання та уроки з 10-ї години: навчальні заклади готуються до складної зими