З наближенням зимового періоду українські школи та вищі навчальні заклади активно готуються до можливих викликів, пов’язаних з енергопостачанням та погодними умовами. Міністр освіти і науки України, Оксен Лісовий окреслив потенційні зміни в навчальному процесі, які можуть вплинути на мільйони учнів та студентів.

Оксен Лісовий зазначив, що в крайніх випадках, якщо ситуація з енергопостачанням значно погіршиться, школи можуть повернутися до змішаного або повністю онлайн-навчання. "Онлайнове навчання може бути запроваджене у пікові складні періоди," – зазначив міністр.

Школа. скріншот: YouTube
Школа. скріншот: YouTube

Міністр освіти і науки пояснив, що розглядаються два основні підходи до організації навчального процесу в зимовий період:

Зміщення початку занять

Популярні новини зараз
Пенсії в Україні зростуть: хто отримає додаткові 2000 гривень Українцям остаточно випатрають гаманці: в уряді вигадали нові податки Вимкніть ці прилади з розетки, як йдете з дому: правила, які не можна забувати За таке влітку ще не платили: сюрпризи в платіжках дедалі незвичніші
Показати ще
  • Школи можуть розпочинати навчання з 10 години ранку, щоб зменшити навантаження на енергомережу в ранкові години.
  • Це стане можливим там, де відсутнє позмінне навчання.

Зміни в графіках навчального року

  • Заклади вищої освіти та профтехосвіти розпочнуть навчальний рік раніше, в теплий сезон, і зроблять триваліші зимові канікули, завершуючи навчання пізніше навесні.
  • Школи не будуть починати навчальний рік раніше, але будуть коригувати розклади занять.

Ще одним важливим аспектом підготовки до зими є забезпечення закладів освіти технічними засобами для автономної роботи під час можливих відключень електроенергії. "Близько 30% закладів освіти забезпечені генераторами, але їх потужності різняться," – сказав міністр. Він також наголосив, що вирішення цих питань є обов'язком органів місцевого самоврядування.

Знищення та пошкодження електростанцій через обстріли Росією спричинили серйозні проблеми з енергопостачанням в Україні. Генеральний директор компанії Yasno Сергій Коваленко повідомив, що взимку 2024/25 українці можуть отримувати п'ять-шість годин електроенергії на день. Це залежатиме від наявності генерації та погодних умов, оскільки взимку пік споживання електроенергії значно зростає.

Нагадаємо, Українців привчатимуть читати книги — роздадуть по 900 грн кожному

Раніше ми розповідали, що Українські вчителі б'ють на сполох: нова реальність дітей заскочила зненацька

Також. Не пропустіть ключові етапи для абітурієнтів: чіткий календар вступної кампанії 2024