Коли мова йде про "підслуховування" телефонів і ноутбуків, мається на увазі можливість збирання інформації про людей без їх же відома. Це може статися через доступ до камери або мікрофона пристрою.

ноутбук і мікрофон
ноутбук і мікрофон, pexels.com

Ось деталізація того, як це відбувається і як з цим можна боротися:

Шкідливе програмне забезпечення

Зловмисники можуть встановлювати шкідливі програми на Ваш пристрій через недовірені джерела або веб-сайти. Ці програми можуть отримати доступ до камери і мікрофона без вашого відома.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають "Оленячий Місяць" 21 липня: чим небезпечний цей місяць у повні в Козерозі і як пережити період без проблем Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Веб-скрипти на сайтах

Людина за ноутбуком
Людина за ноутбуком

Деякі веб-сайти можуть використовувати спеціальні скрипти, які автоматично активують камеру чи мікрофон без вашого попереднього сповіщення або дозволу.

Дозволи на доступ до камери і мікрофона

Багато додатків і веб-сайтів запитують дозвіл на доступ до камери і мікрофона. Деякі з них можуть використовувати цей доступ для збору інформації про вас без вашого відома або згоди.

Захистні заходи:

  1. Уникайте ненадійних джерел і програм. Завантажуйте програми лише з офіційних магазинів і джерел.
  2. Уважно оброблюйте листи і посилання. Не відкривайте підозрілі листи або посилання, особливо якщо вони просять вас завантажити щось або ввести особисті дані.
  3. Оновлюйте захист. Регулярно оновлюйте антивірусне програмне забезпечення та перевіряйте комп'ютер на наявність шкідливих програм.
  4. Контролюйте дозволи. Перевіряйте, які сайти і додатки мають доступ до вашої камери і мікрофона, і відкликайте доступ у разі необхідності.
  5. Фізичний захист. Закривайте камеру ноутбука, коли не використовуєте її, і розгляньте використання захисних кришок або камер-шторок.

Прослуховування телефону
Прослуховування телефону

Ці кроки допоможуть зменшити ризики стати жертвою кібератаки, спрямованої на отримання доступу до вашого приватного життя через камеру та мікрофон вашого пристрою.

Нагадаємо, запамʼятайте самі і передайте бабусі: як не "клюнути" на онлайн шахрайство

Раніше ми писали про те, що шахраї "розводять" аспірантів на гроші: обіцяють доктора наук за пару місяців літа

Крім того, Знай.ua повідомляв, шахраї нахабно обкрадають українців під час війни: як не стати жертвою аферистів