Військовослужбовці, які пішли служити, мають право на певні кредитні пільги. Адже мобілізація може застати зненацька тих, у кого є непогашені кредити. На щастя, українське законодавство передбачає деякі пільги для військовослужбовців. Тож якщо вас мобілізували, не поспішайте хвилюватися – є способи вирішити питання з банками.

Закон "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" має важливі положення для тих, хто пішов служити. Зокрема, мобілізованим не нараховують:

  • Відсотки за користування позикою
  • Штрафи та пеню за прострочені платежі

Але ці пільги діють тільки на споживчі та готівкові кредити. Вони не поширюються на кредити на житло чи авто, якщо договори укладені після 19 серпня 2022 року. Проте військові все одно повинні платити основну суму кредиту та комісії.

Кредит
Кредит
pankredit.com

Що робити з кредитом при мобілізації

Популярні новини зараз
Головне за 20 липня: скасування субсидій, різке здорожчання хліба, спека 50 градусів та винні буряти у путіна Невдовзі люди почнуть масово вмирати: в ООН зробили тривожний прогноз Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Платити за електроенергію потрібно по-новому: постачальник послуг попередив споживачів
Показати ще

Якщо ви або ваші рідні не можете вчасно платити за кредитом через мобілізацію, зверніться до кредитора з проханням про реструктуризацію боргу або кредитні канікули. Пільги на звільнення від відсотків, штрафів і пені поширюються на всі банки та небанківські фінансові установи.

Банк може не знати, що вас мобілізували, і продовжуватиме нараховувати відсотки та штрафи. Щоб цього уникнути, подайте до банку такі документи:

  • Копію військового квитка або витяг з наказу про зарахування до військової частини
  • Заяву про звільнення від сплати відсотків, пені та штрафів, а також прохання про перерахунок заборгованості

Після цього банк надасть довідку про залишок боргу на певну дату. Якщо у вас виникають труднощі з погашенням кредиту, спробуйте домовитися про реструктуризацію боргу або кредитні канікули, надавши документи, що підтверджують ваше скрутне фінансове становище.

Якщо банк не виконує своїх обов'язків, зверніться до його керівника зі скаргою. Якщо це не допоможе, напишіть звернення до Національного банку, який має перевірити і усунути порушення. Останній варіант – звернення до суду.

Нагадаємо, У Києві евакуатори "крадуть" автівки поранених бійців за мовчазної згоди Кличка: воїни хочуть у гості до сумнівних фірм-прокладок

Раніше ми розповідали, "Пішов нах*й...": одеський мажор накинувся на ветерана ЗСУ, у якого немає ніг

Також, Можна продовжити важливу місію: ветеранів після реабілітації запросили приєднуватися до команди екоінспекторів