Кропивницькому комунальному підприємству "Благоустрій" бракує працівників, через що жінкам на підприємстві доводиться виконувати важчу фізичну роботу, яка традиційно вважалася чоловічою.

Про це розповідає "Суспільне Кропивницький".

За словами директора "Благоустрою" Олександра Співака, наразі підприємству не вистачає 38 працівників зі 120 штатних одиниць. Це пов'язано як з браком чоловіків, так і жінок.

Комунальники / фото: Київтеплоенерго
Комунальники / фото: Київтеплоенерго

"Жінок також не вистачає. За штатним розкладом має бути 45, а працює 31. Одна працює з косою, інші збирають скошену траву, займаються квітниками", - говорить Співак.

Популярні новини зараз
Зупинили на вулиці і силоміць тягнуть в ТЦК: юрист дав поради, які врятують від неприємностей Олена Бюн розповіла, хто насправді замовив убивство Ірини Фаріон Українців, які відкладали долари чи євро змусять сплатити штраф: 20% від суми Пенсіонерам призначили до виплат додаткові 940 гривень: хто перший у списках
Показати ще

Він додає, що через брак чоловіків, жінкам доводиться виконувати й більш фізично виснажливу роботу: косити траву, обрізати гілля, вантажити сміття.

"Жінки нарікають, що їм важко, але роботи багато", - каже Співак.

Ситуація, що склалася на "Благоустрої", є свідченням глибших проблем на українському ринку праці. З одного боку, спостерігається нестача робочої сили, з іншого — гендерні стереотипи, які заважають жінкам обирати певні професії.

Важливо, щоб українське суспільство позбулося цих стереотипів і дало жінкам можливість вільно обирати свою роботу, не залежно від її складності.

Комунальники, скріншот: YouTube
Комунальники, скріншот: YouTube

Нагадаємо, що українських перевізників умови стали жорсткішими, і в цьому є заслуга польського уряду.

Як повідомляли раніше, в Україні почтнуть перевіряти роботодавців на мобінг – на психологічне насильство на роботі.

Як писав "Знай" раніше, оновили правила захисту працівників на роботі.