З 2025 року українські автовласники зможуть розраховувати на більші страхові виплати після ДТП. Це стане можливим завдяки новому закону, який скасує коефіцієнт зносу і запровадить принцип повного відшкодування шкоди.

Президент Володимир Зеленський вже підписав відповідний закон №8300, який набуде чинності з 1 січня 2025 року.

Оформлення страховки на авто / фото: Freepik
Оформлення страховки на авто / фото: Freepik

Основні зміни, які очікують автовласників:

Відтепер страхове відшкодування повинно забезпечити відновлення автомобіля до стану, в якому він був до ДТП. Це означає, що не враховуватимуться знос і старіння авто, що раніше знижувало суму виплат.

Популярні новини зараз
Головне за 20 липня: скасування субсидій, різке здорожчання хліба, спека 50 градусів та винні буряти у путіна Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Забули вказати – допомоги не чекайте: ПФУ нагадав про нюанс при оформленні субсидії Готуйтеся до нових платіжок: для українців подорожчають дві важливі комунальні послуги
Показати ще

Постраждалі в ДТП зможуть звертатися за виплатами до страхової компанії, у якої придбали поліс, а не до страховика винуватця аварії. Це спрощує і пришвидшує процес отримання компенсації.

Максимальна компенсація за шкоду життю і здоров'ю збільшиться до 500 тисяч гривень.

За шкоду майну – до 250 тисяч гривень. Це забезпечить більш надійне страхування і більший захист для постраждалих.

Страхові компанії будуть зобов’язані приймати рішення щодо виплат упродовж 60 днів, замість 90 днів, як це було раніше.

Страховики зможуть самостійно визначати тарифи, враховуючи персональну історію клієнтів. Це дасть можливість більш справедливо оцінювати ризики і встановлювати відповідні тарифи.

Оформлення страховки на авто / фото: Freepik
Оформлення страховки на авто / фото: Freepik

Обов’язкове обмеження максимальної суми страхового відшкодування за європротоколом буде скасовано. Це дозволить отримувати повні виплати без зайвої бюрократії.

Сподіваємось, що нові правила сприятимуть швидшому і справедливішому врегулюванню страхових випадків, забезпечуючи більший захист для автовласників і постраждалих у ДТП.

Нагадаємо, Автовласники мають лише 10 днів: хто зважився на процедуру, має поспішити

Раніше ми розповідали, що Українцям стане складніше переоформити авто: що зміниться

Також, Не оновили дані про авто – готуйтеся до штрафів: про що треба обов’язково повідомити в ТЦК