Окремі випадки, викладені у Правилах дорожнього руху, де зокрема відзначають, що проїзд заборонено на червоний, а також на жовтий сигнал світлофора.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПункт 8.7.3. ПДР зазначає, що забороненим сигналом вважається поєднання червоного та жовтого сигналів. Крім того, заборонено проїзд у вказаному напрямку, якщо додаткову секцію світлофора не включено.
За проїзд на заборонений сигнал світлофора згідно з частиною другою статті 122 КУпАП передбачено накладення штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). Також важливо, що штраф може бути оформлений як щодо водія, який вчинив порушення, так і власника автомобіля (якщо це порушення було зафіксовано на камеру).
Про дозвіл рухатися на заборонений сигнал світлофора зазначено у пункті 8.11., в якому йдеться про те, що водіям, які при включенні жовтого сигналу або піднятті регулятором руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб у місці, передбаченому пунктом 8.10 цих Правил, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатись далі при забезпеченні безпеки дорожнього руху.
Особливо актуально це правило стає взимку за поганих дорожніх умов, адже гальмівний шлях на снігу або льоду суттєво збільшується.
Також рух забороненого сигналу світлофора дозволяється транспортним засобам із включеними проблисковими маячками синього чи червоного кольору. Ще один важливий пункт – перевага сигналів регулятора над сигналами світлофора.
Нагадаємо, що не всі штрафи, виписані під час дощу, законні: пояснення для водіїв.
Раніше ми повідомляли, що штраф можна не платити, а цей документ взагалі не обов'язково показувати: українцям розповіли про лазівку.