Окремі випадки, викладені у Правилах дорожнього руху, де зокрема відзначають, що проїзд заборонено на червоний, а також на жовтий сигнал світлофора.

Пункт 8.7.3. ПДР зазначає, що забороненим сигналом вважається поєднання червоного та жовтого сигналів. Крім того, заборонено проїзд у вказаному напрямку, якщо додаткову секцію світлофора не включено.

Світлофор, скріншот: YouTube
Світлофор, скріншот: YouTube

За проїзд на заборонений сигнал світлофора згідно з частиною другою статті 122 КУпАП передбачено накладення штрафу у розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн). Також важливо, що штраф може бути оформлений як щодо водія, який вчинив порушення, так і власника автомобіля (якщо це порушення було зафіксовано на камеру).

Про дозвіл рухатися на заборонений сигнал світлофора зазначено у пункті 8.11., в якому йдеться про те, що водіям, які при включенні жовтого сигналу або піднятті регулятором руки вгору не можуть зупинити транспортний засіб у місці, передбаченому пунктом 8.10 цих Правил, не вдаючись до екстреного гальмування, дозволяється рухатись далі при забезпеченні безпеки дорожнього руху.

Популярні новини зараз
Нові правила мобілізації: як зрозуміти, чи має законну силу повістка, яку вам вручають Вода дорожчає вже з серпня: скільки доведеться платити Блокування пенсійних карток: ПриватБанк залишає стареньких без грошей на життя Уряд готує пенсіонерам несподіваний сюрприз: хто отримуватиме на 2 тисячі більше
Показати ще

Регулювальник на дорозі, фото uaeu
Регулювальник на дорозі, фото uaeu

Особливо актуально це правило стає взимку за поганих дорожніх умов, адже гальмівний шлях на снігу або льоду суттєво збільшується.

Також рух забороненого сигналу світлофора дозволяється транспортним засобам із включеними проблисковими маячками синього чи червоного кольору. Ще один важливий пункт – перевага сигналів регулятора над сигналами світлофора.

Нагадаємо, що не всі штрафи, виписані під час дощу, законні: пояснення для водіїв.

Раніше ми повідомляли, що штраф можна не платити, а цей документ взагалі не обов'язково показувати: українцям розповіли про лазівку.