Українці, які ухиляються від військового обліку, тепер можуть зіткнутися з новими штрафами та адміністративними заходами. Заступниця міністра оборони України з питань цифровізації Катерина Черногоренко в інтерв'ю Армія TV розповіла про нововведення у перевірці військово-облікових документів.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПредставники ТЦК отримали нові повноваження для перевірки документів на вулиці. Тепер вони можуть звертатися до військовозобов'язаних з проханням пред'явити військово-обліковий документ. За допомогою технічних засобів ТЦК зможе перевірити наявність інформації про цю особу в реєстрі "Оберіг", використовуючи QR-код для зчитування даних.
Нововведення передбачає, що якщо особа протягом 60 днів від моменту прийняття нового закону про мобілізацію не внесла свої дані до реєстру, ТЦК може звернутися до поліції для адміністративного затримання. Однак, якщо інформацію можна отримати з інших реєстрів, постанова про адміністративне правопорушення не буде винесена на кожен випадок.
Військово-облікові документи старого зразка в паперовій формі залишаються в дії. До них належать:
-
Тимчасове посвідчення військовозобов'язаного нового зразка з 2017 року.
-
Тимчасове посвідчення військовозобов'язаного кількох зразків до 2017 року.
-
Приписне свідоцтво для призовників, які стали на військовий облік, але не є військовозобов'язаними.
-
Військовий квиток або посвідчення офіцера.
Також активно використовуються військово-облікові документи, сформовані онлайн на базі реєстру "Оберіг" за допомогою застосунку "Резерв+". Через "Резерв+" вже оновлено військово-облікові дані 3,4 млн громадян України.
Нагадаємо, Воювати підуть майже усі: скільки чоловіків визнають придатними незважаючи на попередні діагнози
Раніше ми розповідали, що Про штраф ТЦК розповість мобільний додаток: що вигадали для ухилянтів
Також, Штраф за неоновлення даних: чи може ТЦК подвоїти суму