В Україні чоловіки віком від 18 до 25 років відносяться до категорії призовників. Хоча для цієї групи немає примусової мобілізації, вони можуть бути призвані до лав Збройних Сил України за певних умов, повідомили в Одеському обласному ТЦК та СП.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно з українським законодавством, військовозобов'язані громадяни віком від 18 до 60 років можуть отримати повістку, але примусова мобілізація без попереднього проходження строкової служби починається з 25 років. Водночас є три випадки, коли чоловіки віком від 18 до 25 років можуть бути мобілізовані.
В Одеському ТЦК пояснили, що чоловіки віком від 18 до 25 років можуть бути мобілізовані у таких випадках:
-
Проходження строкової служби в мирний час. Якщо чоловік вже проходив строкову службу, його можуть призвати на військову службу.
Популярні новини заразУкраїнці масово стають ухилянтами: червона мітка у "Резерв+" ставить хрест на планах "Ми готові далі воювати": після слів Чмута про те, що ще є ким і чим, українці вибухнули гнівом Виплату пенсії тихенько припинять: у ПФУ попередили про жорстке нововведення Аномальне літо 2025: на Україну чекають грози, спека та кліматичні сюрпризи, прогноз погодиПоказати ще -
Закінчення військового навчального закладу або військової кафедри. Якщо громадянин отримав вищу військову освіту або закінчив військову кафедру, і має військово-облікову спеціальність, він підлягає мобілізації.
-
Статус "обмежено придатний". Якщо військово-лікарська комісія (ВЛК) визнала чоловіка обмежено придатним для служби у мирний час, але придатним у воєнний час, він може бути мобілізований.
Варто зазначити, що з квітня 2024 року статус "обмежено придатний" скасований. Це означає, що особи з цим статусом стають військовозобов'язаними, навіть якщо їм менше 25 років.
У разі перевірки військово-облікових документів та виявлення їх неактуальності, громадяни повинні пройти повторне обстеження у ВЛК.
Нагадаємо, 22 річним хлопцям час готуватись до мобілізації: військовий пропонує знижувати вік призову
Раніше ми розповідали про Штрафи за старі порушення військового обліку: чи має ТЦК право карати українців
Також, Чи можна оновити дані “заднім числом” та уникнути штрафу - українцям дали однозначну відповідь