В Україні триває режим воєнного стану та загальної мобілізації. Ще багато чоловіків повчили повістки і вирушили захищати нашу країну від російських окупантів.

Але щоразу виникає багато запитань: чи можуть закликати студентів, чи можуть закликати тих, хто молодший за 25 років, чи можуть закликати пенсіонерів... Ось з останнім давайте й розберемося.

Мобілізація, скріншот: YouTube
Мобілізація, скріншот: YouTube

В Україні мобілізації підлягають усі чоловіки віком від 18 до 60 років. Цей граничний вік збігається з початком пенсійного віку для чоловіків. Про це розповідає видання "На пенсії".

Так, російська пропаганда почала поширювати інформацію, що в Україні мобілізують пенсіонерів. Водночас в Україні, згідно з нормами закону, пенсійний вік для чоловіків настає з 60 років, за умови наявності 31 року страхового стажу. Крім цього, громадяни України можуть служити в армії до 60 років, за винятком військовослужбовців, граничний вік становить 65 років.

Популярні новини зараз
Пенсія менша на 20%: про що пенсіонер має повідомити ПФУ "Ощадбанк" оголосив про зміни: які послуги подорожчають з жовтня Це незаконно: чого не можуть робити ТЦК під час перевірки Всього 300 гривень: українці отримають смішну "подачку" на комуналку
Показати ще

Втім, є випадки, коли люди виходять на пенсію до 60 років, зокрема, військові виходять на пенсію в 43 роки, і таку категорію громадян можуть мобілізувати якщо вони відповідають вимогам щодо віку та стану здоров’я.

Пенсіонер. Фото: скрін youtube
Пенсіонер. Фото: скрін youtube

Військовозобов’язаними є пенсіонери — експрацівники:

  • Національної поліції України;
  • Міністерства внутрішніх справ України (керівного та рядового складу);
  • Служби судової охорони;
  • Державного бюро розслідувань;
  • Державної податкової служби;
  • Державної митної служби;
  • Бюро економічної безпеки України;
  • Державної кримінально-виконавчої служби України.

Нагадаємо, що бойовий командир показав, кого ТЦК відправляє на фронт: "Ледве ходять, непритомніють...".

Раніше ми повідомляли, що у діях ТЦК поставили крапку: права чоловіків, здебільшого, не порушуються.